×
Menu

Ložiska pro koloběžky

  Filtr
Klasifikace a přesnost ložisek

Ložiska pro zajištění hladké jízdy

Ložiska koloběžky zajišťují, že se kolečka volně a rychle otáčejí. Každé kolečko potřebuje dvě ložiska, a přestože vaše koloběžka je již smontovaná, časem se opotřebují a je třeba je vyměnit. V každém ložisku budou umístěny malé kuličky, které pomáhají rozložit hmotnostní zatížení při jízdě.

Ložiska pro koloběžky jsou obvykle vyrobena z oceli nebo keramiky. Ocelová ložiska jsou nejoblíbenější, protože jsou odolná a budou dobře fungovat při běžném každodenním používání. Keramická ložiska vytvářejí méně tepla a tření a ve srovnání s ocelovými se často mohou točit rychleji. Ocelová ložiska jsou však téměř vždy cenově dostupnější variantou.

Na co se zaměřit u ložisek pro koloběžky

Při hledání ložisek pro koloběžky se pravidelně setkáte s pojmem "ABEC". Jedná se v podstatě o měření kvality ložiska na stupnici od 1 do 9 bodů. Čím vyšší číslo, tím vyšší stupeň "přesnosti" ložiska, což znamená, že by mělo dosahovat plynulejších otáček. Ložiska s nižším hodnocením ABEC jsou však pravděpodobně velmi robustní, takže to, že má ložisko nižší hodnocení, neznamená, že nebude fungovat pro vaše nastavení.

Často se také setkáte s číslem 608. To odkazuje na velikost ložiska. Je to zdaleka nejběžnější velikost ložisek pro koloběžky, skateboardy a brusle s vnitřním průměrem 8mm a vnějším průměrem 22mm.

Abyste se ujistili, že ložiska nemusíte pravidelně měnit, podívejte se na našeho průvodce čištěním a mazáním ložisek, který vám pomůže udržovat je v dobrém stavu. Pokud si myslíte, že by vaše koloběžka potřebovala novou sadu koleček, podívejte se do naší kategorie Kolečka pro koloběžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky