×
Menu

Longboardová kolečka

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kolečka
Šířka kolečka
Tvrdost koleček

Dobré vědět

Longboardová vs. skateboardová kolečka

Longboardová kolečka jsou obvykle větší a měkčí než běžná skateboardová kolečka. Jedou rychleji, protože jsou větší (oproti skateboardovým), a jsou přilnavější, protože jsou vyrobená z měkkého uretanu - a rychlost a přilnavost jsou důležité faktory pro cruising style na longboardu. Při vybírání koleček na longboard si určitě všimneš, že je výběr z velikostí, tvarů a dalších charakteristik mnohem větší pro sebemenší osobní vyladění přesně pro tvůj jezdecký styl.

Ať už hledáte longboard kolečka, která by nejlépe nahradila vaše opotřebovaná, nebo si chcete pořídit longboard kolečka v lepší kvalitě a nebo prostě chcete nová, originální a kvalitní kolečka, která odliší váš longboard od ostatních, máme ta pravá longboard kolečka pro vás.

Cruiser kolečka pro klidnou a hladkou jízdu

Pro cruising ulicemi většina longboardistů volí měkčí kolečka a raději obětují rychlý rozjezd a velmi vysoké rychlosti, které měkká kolečka nabízí v menší míře. Měkčí kolečka totiž absorbují vibrace, a proto nabízejí pohodlnější jízdu na hrbolatých cestách.

Longboard kolečka pro sliding

Pro sliding jsou tvrdá kolečka obvykle vhodnější. Za prvé, méně lnou k povrchu (mají méně gripu), proto nabízejí lepší slidy. Za druhé, tvrdší kolečka jsou odolnější, což je také při slidech žádoucí, jelikož se kolečka při skluzech po asfaltu rychleji opotřebovávají.

Downhill longboardová kolečka & proč vybrat ta měkčí

Pro downhill by bylo logické vybrat tvrdá kolečka, která dosahují vyšších rychlostí, ale většina downhill jezdců si vybírá přesný opak. Při downhill můžete totiž dosáhnout tak velkých rychlostí, že je velmi obtížně zatočit bez slidu. Extra přilnavost měkčích koleček usnadňuje zatáčení, a to i v těch kritických chvílích, kdy už byste téměř vyletěli z asfaltu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky