×
Menu

Longboard kolečka

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kolečka
Šířka kolečka
Tvrdost koleček

Dobré vědět

Jak správně vybrat kolečka na longboard?

Kolečka pro longboard mají různé tvary, velikosti a vzory. Vybrat kolečka na longboard je důležité, protože jejich kvalita výrazně ovlivňuje rychlost jízdy a může podpořit, nebo naopak poškodit váš styl jízdy. Kolečka na longboard se obvykle vyrábí z uretanu a jsou větší než skateboardová kolečka. Většina longboard koleček je použitelná také pro skateboarding, ale pouze pokud je na vašem skateboardu dostatek prostoru, aby se tato větší kolečka „nezakousávala“.

Jak velká longboard kolečka potřebuji?

Velikost vašich longboardových koleček je to nejdůležitější, co je třeba vzít v úvahu. Jednoduše řečeno, menší kolečka se dokáží rozjet rychleji, ale dosahují nižší nejvyšší rychlosti. Větší kolečka na longboard zrychlí pomaleji, ale snáze dosáhnout vysoké maximální rychlosti a také si lépe poradí na nerovném terénu. Nejčastěji se jezdí s longboardovými kolečky o průměru 70 mm, ale vybrat si můžete v rozmezí od 64 mm do 80 mm.

Jak vybrat tvrdost kolečka na longboard?

„Tvrdost“ kolečka na longboard se označuje jako durometr kolečka. Tvrdší kolečka poskytují lepší zrychlení a dosahují vyšších maximálních rychlostí. Jelikož méně lnou k povrchu, s tvrdším kolečkem je riziko uklouznutí větší. Měkčí kolečka jsou pomalejší, ale mají lepší přilnavost, takže jsou ideální pro cruising a hladší jízdu.

Pokud hledáte měkká kolečka na skateboard nebo kolečka pro jiné typy desek, podívejte se na naše kolečka pro skateboardy a cruiser skateboardy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky