Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Longboard kolečka

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kolečka
Šířka kolečka
Tvrdost koleček

Dobré vědět

Jaká kolečka na longboard si mám vybrat?

Kolečka pro longboard se vyrábějí v různých tvarech, velikostech a provedeních. Správná kolečka jsou důležitá, protože ovlivňují rychlost jízdy a styl bruslení. Kolečka pro longboard jsou obvykle vyrobena z uretanu a jsou větší než kolečka pro skateboard. Některá longboardová kolečka lze použít pro skateboardy, pokud je chcete přeměnit na cruiser skateboard. Jen se však ujistěte, že jste vybrali kolečka o průměru menším než 65 mm, a zvažte použití podložek (riser pads), abyste se vyhnuli kousnutí koleček

Jak velká by měla být kolečka na longboard?

Nejdůležitějším prvkem, který je třeba zvážit, je velikost koleček vašeho longboardu. Jednoduše řečeno, menší kolečka mohou rychleji akcelerovat, ale dosahují nižší maximální rychlosti. Větší longboardová kolečka zrychlují pomaleji, ale dosahují vyšší maximální rychlosti a snadno odolávají nerovnému terénu. Nejběžnější velikost longboardových koleček je průměr 70mm, pohybují se však v rozmezí 64 až 80mm.

Jak tvrdá by měla být longboardová kolečka?

Tvrdost longboardového kolečka se označuje jako durometr kolečka. Tvrdší kolečka zajišťují lepší akceleraci a můžete s nimi dosáhnout vyšší maximální rychlosti. Protože mají menší přilnavost, je s tvrdším kolečkem snazší sliding. Měkčí kolečka budou pomalejší, ale poskytnou vám lepší přilnavost, proto jsou ideálnější pro cruising a poskytují vám plynulejší jízdu.

Pokud hledáte kolečka pro jiné typy desek, podívejte se na naše kolečka pro skateboardy a cruiser skateboardy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky