×
Menu

Gripy na BMX kola

  Filtr
Barvy
Značky
Délka gripu
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Najdi si perfektní gripy na BMX řídítka

Gripy na BMX jsou důležitým faktorem, chceš-li mít optimální kontrolu nad tvým BMX. Většina jezdců dává přednost měkčím gripům, jelikož měkké gripy také plní funkci tlumiče nárazů a chrání tak ruce jezdce před většinou otřesů.

Když vybíráš BMX gripy, řiď se svými osobními preferencemi. Zpravidla je to tak, že každý jezdec freestyle BMX vystřídá několik různých modelů gripů, než najde svůj ideální model a preferovanou značku.

Většina BMX jezdců mění gripy na řidítkách svého BMX poměrně často. Faktory, jako jsou zpocené dlaně, pády, zašpiněná řidítka nebo déšť, přispívají k destrukci tvých gripů.

Pár nových a plně funkčních gripů na BMX je klíčový pro dobrý přenos energie a povelů na řidítka. Kvalitní gripy jsou tudíž důležité, chceš-li podávat své nejlepší výkony. S nedostatečnou nebo žádnou jistotou v úchopu jen těžko zvládneš své manuály a bar spiny.

Triky pro nasazení BMX gripů

Většina jezdců BMX dobře ví, že nasazení gripů na BMX řidítka není snadná záležitost. Kaučuk je tak měkký, že po kovu řidítek nechce klouzat. Pokud si kupuješ novou sadu gripů, zde máme několik tipů, jak si usnadnit proces výměny starých za nové.

  • Pneumatický kompresor – pomocí pneumatického kompresoru můžeš nafoukat vzduch mezi řidítka a gripy, což proces velmi usnadní.
  • Pásky – čtyři proužky uvnitř gripů sníží tření, takže gripy po kovu snadněji kloužou. Jakmile jsou gripy tam, kde je chceš mít, odstranění proužků je snadné.
  • Čistič oken a další rychle se odpařující kapaliny – pokud naneseš čisticí prostředek na okna nebo podobnou tekutinu na řídítka bezprostředně před montáží, gripy budou po povrchu řidítek lépe klouzat.
SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky