×
Menu

Freeskate ložiska

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska

Dobré vědět

Co jsou to freeskate ložiska?

Freeskate ložiska se nacházejí uvnitř koleček a jsou držena na místě osičkou. Jsou nezbytnou součástí bruslařského vybavení, protože umožňují bruslím otáčet se. Typ ložisek pro freeskate brusle bude mít zásadní vliv na rychlost a maximalizaci výkonu.

Výběr správných ložisek pro freeskate

Správná ložiska pro freeskate, která byste měli zvolit, závisí na řadě faktorů - materiálu, přesnosti (hodnocení ABEC), stylu bruslení a úrovni dovedností.

Obecně platí, že děti a začínající bruslaři používají ložiska s hodnocením ABEC 3 nebo ABEC 5, zatímco středně pokročilí a pokročilí bruslaři dávají přednost ložiskům ABEC 7 nebo ABEC 9. Jste-li pokročilý bruslař, který rád dělá hodně skoků, shredů a provádí taneční a slalomové pohyby, možná dáte přednost sadě freeskate keramických nebo švýcarských ložisek.

Efektivní údržba ložisek je tajemstvím, jak udržet jejich dlouhou životnost, zejména pokud často jezdíte na inline bruslích. Podívejte se na našeho průvodce čištěním a mazáním ložisek, kde se dozvíte více o jejich údržbě.

Freeskate spacery jsou malé, ale nezbytné součástky

Přestože jsou jednou z nejmenších součástek vašeho bruslařského nastavení, nepodceňujte význam distančních podložek. Distanční podložky (spacery) pro freeskate se nacházejí mezi ložisky a snižují část napětí a tření, které je na ně kladeno.

U distančních podložek je třeba se rozhodnout na základě velikosti a materiálu. Velikost je nejdůležitějším aspektem, o kterém je třeba rozhodnout, a budete si moci vybrat mezi 6 mm a 8 mm. Nezapomeňte však, že velikost, kterou potřebujete, je určena specifikacemi vašich stávajících bruslí, konkrétně průměrem osičky.

Materiál je osobní volbou a obvykle si můžete vybrat mezi plastovými nebo kovovými modely, nicméně většina bruslařů volí hliník, protože disponuje dobrou kombinací lehkosti a odolnosti.

Chcete-li získat více informací o specifikách distančních podložek, pak se podívejte na našeho průvodce distančními podložkami, který vás provede tím nejdůležitějším.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky