×
Menu

Díly na trucky pro cruiser boardy

  Filtr
Značky

Dobré vědět

Bushingy stvořené pro cruising

Cruiser board bushingy pomáhají hladkému otáčení koleček prkna. Jsou to malé kroužky vyrobené z polyuretanu, které najdete ve skateboardových trucích. Lze je rozdělit na dva hlavní typy, kuželové bushingy nebo válcové bushingy. U cruiserů se nejčastěji setkáte s kuželovými a válcovými bushingy.

Při nákupu nových bushingů je třeba brát v úvahu především tvrdost (durometr). Jedná se o stejnou stupnici, která se používá pro kolečka, přičemž čím vyšší číslo, tím je bushing tvrdší. Při použití měkčích bushingů budete schopni dosáhnout hlubších, carvingových oblouků, zatímco tvrdší bushingy zajistí větší stabilitu a umožní vám dosáhnout vyšších rychlostí. Správná tvrdost cruiserových bushingů závisí na vaší hmotnosti. Začíná se přibližně na 78A pro mladší a lehčí jezdce, běžně se však jezdí s tvrdostí kolem 90A.

Jakou velikost mají bushingy pro penny boardy?

Nenechte se zmást velikostí penny bushingů! Skvělá věc u těchto délů je, že mají univerzální velikost a konstrukci, takže pro penny board můžete použít stejné bushingy, které byste použili pro cruiser board nebo skateboard běžné velikosti.

Chcete vyvýšit desku vašeho cruiser boardu? Pak se podívejte na naše distanční podložky pro cruiser board.

Cruiser Pivot Cups pro hladší jízdu

Cruiserboard pivot cups jsou malé košíčky vyrobené uretanu, které se nacházejí mezi hangerem trucku a základní deskou. Právě ony umožňují hladké otáčení vašich trucků a odolávají tlaku, který vzniká při zatáčení.

Na trhu existuje řada různých pivot cups, ale všechny je lze obecně rozdělit na měkké nebo tvrdé. Abyste dosáhli pocitu cruisingu, mnoho jezdců volí měkčí pivot cups. Pokud chcete vědět, jak tvrdé jsou vaše pivot košíčky, je potřeba zkontrolovat jejich durometrické hodnocení.

Kdy je potřeba vyměnit pivot cups?

Neexistuje žádný konkrétní časový rámec pro to, jak dlouho vaše pivot cups vydrží, protože záleží na tom, jak často cruiser board používáte. Pokud však vidíte známky opotřebení, zejména ve spodní části, a truck vydává větší hluk než obvykle, je to známka toho, že je třeba je vyměnit. Pokud se obáváte, že musíte pivot cups měnit příliš pravidelně, pak jejich delší životnosti může pomoci použití maziva nebo vosku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky