×
Menu

Longboard desky

  Filtr
Značky
Délka desky
Šířka desky
Styl jízdy

Dobré vědět

Jakou desku na longboard si mám pořídit?

Longboardová deska je jednou z nejdůležitějších součástí vašeho setupu. Stejně jako kompletní longboardy, i desky se vyrábějí v obrovské škále tvarů a velikostí a můžete si vybrat mezi deskami na carving, cruising, downhill, freeride, freestyle a tanečními.

Desky pro cruiser longboardy mají obvykle 3 až 7 vrstev javorového dřeva - jsou ideální pro cruising a carving. Zatímco freeride a downhillové longboardové desky jsou obvykle vyrobeny ze 7 až 9 vrstev.

Co se týče materiálů, nejtradičnější jsou javorové longboardové desky s několika dýhami stlačenými na sobě. Bambusové longboardové desky jsou často obaleny skelnými vlákny a působí tak pružně. Desky z karbonových vláken jsou nejdražší na výrobu, ale výsledkem je špičková kvalita desky, která je tuhá a lehká.

Top Mount vs. Drop Through desky

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je, zda zvolíte top mount nebo drop through desku.

U desky drop through je prkno níže u země, což zajišťuje větší stabilitu při jízdě, a výřezy zajišťují, že se kolečko při zatáčení nezakusuje. Tyto desky jsou ideální pro dosahování vysokých rychlostí. Top mount desky jsou ideální pro carving a cruising.

Ať už si nakonec vyberete jakýkoli typ desky, je dobré vědět, že všechny longboardové trucky jsou kompatibilní.

Kdy vyměnit longboardovou desku

Mnoho jezdců se ptá, jak často by měli své desky vyměňovat. Pravdou je, že neexistuje žádný správní počet dní, kdy je třeba desku vyměnit. Záleží na tom, jak pravidelně a jakým stylem jezdíte. Některé desky vydrží při pravidelném ježdění celé roky, zatímco jiné vydrží jen několik měsíců. Pokud se začínají objevovat praskliny a odštěpky, je možná čas uvažovat o nové desce.

Samozřejmě existují způsoby, jak prodloužit životnost vaší desky. Nejjednodušší je vyhnout se přílišnému působení vody a slunce. To oslabuje desku a zvyšuje pravděpodobnost vzniku prasklin.

Pokud se chcete o longboardech dozvědět více, podívejte se na našeho průvodce nákupem longboardů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky