Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Kite pro kiteboarding

  Filtr
Značky
Velikost
Styl jízdy

Dobré vědět

Jaké existují typy kite pro kitesurfing?

Kite (tažný drak) pro kiteboarding či kitesurfing, také označovaný parafoil kite, se liší tvarem, velikostí a konstrukcí. Existují dvě hlavní kategorie tažných draků: nafukovací (LEI) a komoroví draci (foil).

Nafukovací drak označovaný LEI (z anglického leading edge inflatable = nafukovací náběžná hrana) je jednovrstvý parafoil kite s nafukovacími částmi, které napomáhají k udržení tvaru draka. Tento druh draka se pro kiteboarding používá nejčastěji. Plave na vodní hladině a snadno se s ním startuje z vodní hladiny.

Komoroví draci jsou pro powerkiting sporty nejúčinnější, ale nemají nafukovací prvky. Komoroví draci pracují buď s uzavřenými nebo otevřenými komorami, které se vytvarují vzduchem vstupujícím do draka. Pokud komorový drak spadne do vody, může se potenciálně naplnit vodou a potopit se. A to je jeden z důvodů, proč se nejvíce jezdí s nafukovacími draky a proč jsou ideální pro začátečníky.

Jak si vybrat kite pro kiteboarding

Typ tažného draka je třeba vybírat podle vaší dovednostní úrovně a jízdního stylu. Co se týče jízdního stylu, běžně se rozdělují na freeride a freestyle.

Všichni kitesurfingoví začátečníci začínají s freerideovým kitem. Freeridový tažný drak nabírá z větru méně energie a snáze se ovládá. Tyto tažní draci jsou ideální pro získávání prvních zkušeností a středně rychlé plavby po klidné vodě. Středně pokročilí až pokročilí kitesurfaři upřednostňují větší freestylové tažné draky. Freestylový kite vám umožní získat maximum energie, a to i ve slabém větru. Kitesurfaři s freestyle kitem mohou přejíždět po velkých vlnách nebo se rozletět vysokou rychlost po klidné vodní hladině.

Pokud se chcete o tažných dracích dozvědět více, podívejte se na našeho podrobného průvodce Kupujeme výbavu na kitesurfing.

Veškeré vybavení, které potřebujete, najdete v naší kategorii Kiteboarding.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky