×
Menu

Kites pro kiteboarding

  Filtr
Značky
Velikost
Styl jízdy

Dobré vědět

Je krásný slunečný den. Sedíš na pláži a hledíš na moře, na kterém se zničehonic objeví kitesurfař. Vznáší se na vodě jako kouzlem - poháněný magickou silou přírody. Náhle se vznese 6 metrů vysoko do vzduchu - a VAU! Právě jsi se nakazil virem kiteboardingu.

Kite neboli komorový tažný drak je zásadní část výbavy kitesurfařů. Kite pro kiteboarding je pohonná jednotka, a proto je důležité zvolit draka, který svými vlastnosti uspokojí tvé potřeby a kterého zvládneš kontrolovat. Pokud máš s kitesurfingem zkušenosti, pak už pravděpodobně přesně víš, co hledáš. Zpravidla se výběr odvíjí od tvého surfařského stylu - wave riding (ježdění na vlnách), wakestyle, freeride nebo freestyle.

Jaký kite pro kitesurfing vybereš?

Nejdůležitějšími faktory pro správný výběr tažného draka je dobrá stabilita, plynulá rychlost otáčení (změny směru), dobré schopnosti stoupat proti větru a co nejšiřší rozsah síly větru.

Největší chyba, jako začátečník může udělat, je začít s kitem, který rychle mění směr a může v podstatě vystřelit svého jezdce na měsíc.

Rozhodně se prosíme neobávej, že se se začátečnickým kitem nic nenaučíš nebo že tě bude brzdit v pokroku: snad jen pokud jezdíš víc než 150 dní v roce, jinak jsou to opravdu zbytečné starosti. Budeš totiž potřebovat pár let, abys přerostl možnosti svého prvního draka.

Co se týče velikosti tažného draka pro kitesurfing, je také třeba zauvažovat nad některými faktory - tvoje hmotnost, průměrná rychlost větru v oblasti, kde budeš nejvíc jezdit a velikost tvého prkna.

Pokud jsi začátečník, pak si pravděpodobně koupíš jen jeden kite pro kitesurfing. Pokud tedy pořizuješ svůj první a prozatím jediný kite, pak doporučujeme pořídit takový model, který pokryje 70 % větrů, typických pro tvůj surfařský spot.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky