×
Menu

Touringové lyže

  Filtr
Značky
Délka
Šířka lyže pod vázáním
Vázání
Určení

Dobré vědět

Sjezdové touringové lyže jsou dokonale všestranné

Chcete si pořídit dokonalý pár všestranných lyží, se kterými je možné kombinovat styly jako je sjezdové lyžování, běžky, telemark, skitouring a backcountry? Lyže na skitouring v sobě spojují to nejlepší ze všech světů, takže si po celé hoře vystačíte s jediným párem lyží.

Ski touring lze nejlépe popsat jako pohyb nahoru a dolů po zasněžených horách, aniž by bylo třeba sejmout lyže z nohou. Tento lyžařský styl v sobě tudíž spojuje sjezdové lyžování a skitouringové výpravy ve stylu běžeckého lyžování.

Pokud chcete strávit den ve ski areálu, můžete si nasadit vaše touringové lyže a vyrazit na upravené svahy. Ski touringové lyže mají skvělé vlastnosti pro sjezd jak na upravených svazích, tak ve volném terénu. Stačí upnout patu a jste připraveni vyrazit.

Pokud si naopak přejete uniknout davům a užít si volnou přírodu, s touringovými lyžemi se můžete vydat podél upravených stop stejně jako do hlubokého sněhu. Se skialpovými lyžemi máte možnost proniknout do divočiny a užít si krásy nedotčené zimní přírody – backcountry. Volná pata a široká skluznice vás dostanou (téměř) kamkoliv.

Ski touringové vybavení

Pro skialpový touring je nutné speciální vybavení, se kterým můžete pohodlně a bezpečně stoupat i sjíždět horu. Nabízíme širokou nabídku touringových lyží, vázání, hůlek a stoupacích pásů.

Výstup na vrchol s nasazenými lyžemi je tvrdá práce, při které se rozhodně zapotíte. Pro sjezd naopak potřebujete lyže, které se udrží na hladině sněhové pokrývky, zatáčí a proráží kupředu. Proto byste měli zvolit dostatečně široké lyže, které vyplouvají z prašanu, ale jsou zároveň lehké, aby se vám s nimi snáze stoupalo.

Při výstupu na horu je třeba zabránit podkluzování. K tomu slouží stoupací pásy, které se nasazují na skluznici.

Chůze na skialpových lyží je možná díky speciálnímu touringovému vázání. Je designováno tak, aby bylo možné uvolnit patu a chodit se špičkou boty stále pevně uchycenou ve vázání. Širokou nabídku skialpového vázání najdete zde.

Možnost zvednout patu je pro pohyb kupředu při skitouringu zásadní a k tomu je zapotřebí také vysoce flexibilní pár bot. Náš velký výběr skialpových lyžařských bot najdete zde.

Skitouring neboli skialpové lyžování je báječný prostředek jak se na horách pohybovat svobodně nahoru a dolů. Doporučujeme vám vzít si s sebou na cesty nastavitelné hůlky a upravovat jejich délku dle momentálních potřeb! Tak máte možnost stoupat s delšími hůlkami a poté je zkrátit pro sestup. A dokonce mít dvě různě dlouhé hůlky pro dlouhé traversy po vrstevnici.

Jelikož skialpové lyžování je o pohybu v divoké přírodě daleko od civilizace, budete také potřebovat bezpečnostní výbavu pro sebe a své přátele. Přečtěte si víc o lavinové výbavě a bezpečnosti na horách zde.

Skitouring s nízkým rozpočtem

Můžete použít své staré sjezdové lyže! Nejste si jistí, že je skialpové lyžování či backcountry to pravé? Pořiďte si pár stoupacích pásů a skialpové vázání, které sedí na vaše staré lyže a vyzkoušejte si to.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky