×
Menu

Alpine backcountry lyže

  Filtr
Značky
Délka
Šířka lyže pod vázáním
Vázání
Určení
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co jsou to lyže na touring?

Touringové lyže neboli backcountry lyže kombinují styly jako alpské, běžecké, telemarkové, randonnee a backcountry. Nabízejí to nejlepší ze všech světů, takže vám možná bude stačit jen jeden pár lyží, který pokryje vaše potřeby. Touringové lyže jsou vhodné pro pokročilejší lyžaře, kteří se již lépe orientují v nepředvídatelné přírodě mimo sjezdovky.

Při skialpinismu jde o cestování nahoru i dolů, aniž byste museli sundávat lyže. Volná pata a široká skluznice skialpinistických lyží vám umožní vydat se na průzkum sněhu mimo sjezdovku. Pokud chcete lyžovat na sjezdovce, skialpové turistické lyže lze snadno použít i na upravených svazích lyžařských středisek.

Jak vybrat touringové lyže?

Obecně platí, že by touringové lyže měly být lehké (kolem 1100 g až 1800 g) a jejich délka by měla být plus minus 5-10 cm vaší výšky. Těžší lyže jsou vhodnější pro jízdu z kopce, poskytují větší stabilitu a rychlost, ale při stoupání budou vyžadovat větší úsilí. Lehčí lyže jsou naopak vhodnější pro skialpinismus zaměřený více do kopce. Šířka pasu závisí na preferencích turistů, ale u univerzálnějších backcountry lyží se obvykle pohybuje mezi 82-105 mm.

Jaké vybavení pro skialpinismus bych si měl/a pořídit?

Pro skialpinismus budete potřebovat speciální vybavení, které vám pomůže při výstupu a sjezdu. Správné vybavení vám zajistí, že si dobrodružství mimo sjezdovku užijete na maximum.

Jednou z nejdůležitějších součástí touringového vybavení je vázání. Díky speciálnímu touringovému vázání můžete chodit s lyžemi na nohou. Umožňují vám chodit a zvedat patu, zatímco špička je stále připevněna k lyži. Vázání pro skialpinismus najdete v naší nabídce lyžařských vázání.

Velmi důležitý je také výběr správných lyžařských bot. Vzhledem k tomu, že při chůzi vpřed musíte mít možnost zvedat patu, jsou vysoce pružné a relativně lehké boty výhodou. Naše nabídka lyžařských bot pro alpské lyžování zahrnuje některé specializované touringové boty vhodné pro lyžování v terénu.

Dalšími nezbytnými součástmi turistického vybavení jsou lyže a lyžařské hůlky. Lyže zabraňují sklouznutí dozadu při výšlapu do kopce a jsou upevněny na patce lyží. Dobré stoupací skiny poskytují vyváženou kombinaci trakce a skluzu a dobře se připevňují k lyžím. Co se týče lyžařských holí, doporučujeme pro touring používat nastavitelné lyžařské hole. Pak máte na výběr dlouhé hole pro výstup a kratší hole pro sjezd nebo dvě různé délky pro traverzování hory.

Protože se pohybujete v divoké přírodě, budete potřebovat také bezpečnostní vybavení, jako je lyžařská helma a lavinová výbava. Podívejte se na naši nabídku lyžařského ochranného vybavení a vydejte se mimo sjezdovku s klidem.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky