×
Menu

Komponenty pro kliky

  Filtr
Barvy
Značky

Dobré vědět

Vylepšete vaše kolo pomocí komponentů pro kliky

Kliková sada spojuje pedály s kolem a slouží k vytvoření pohybu vpřed. Můžete si sice koupit celou klikovou sadu, ale pokud chcete provést jen drobnou úpravu nebo vylepšení svého nastavení, měli byste místo toho zvážit nákup jednotlivých dílů.

Díly, které tvoří klikovou sadu, zahrnují ramena klik BMX, šrouby klik a vřeteno. Kliky - páky, ke kterým se připojují pedály - hrají velkou roli při jízdě a dodávají se v různých délkách. Nezapomeňte také na šrouby. Vždy je dobré mít nějaké v záloze pro případ, že byste potřebovali provést naléhavou opravu.

Co je to osa na BMX?

Jednou z nejdůležitějších součástí vaší klikové sady je osa (také označovaná vřeteno). Vřeteno je rotující osa, ke které se připevňují kliky, a nachází se ve středovém složení.

Vřetena nemají všechna stejnou velikost a jsou k dispozici v rozměrech 19mm, 22mm a 24mm. Vřeteno o průměru 19mm je ideální pro jízdu na rampách, trailech i pro jízdu na ulici. Vřeteno o průměru 22mm je silnější než 19mm a tím pádem je ideální pro vyšší skoky a grinding. Průměr 24mm je v posledních letech stále oblíbenější a vydrží vše, co chcete se svým BMX dělat.

Pozor, ať už si vyberete jakoukoli velikost vřetena, musíte se nejprve ujistit, že je kompatibilní se zbytkem vaší klikové sady.

Chcete si pořídit celou sadu? Podívejte se na naši nabídku BMX klik.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky