Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Vaky na surf

  Filtr
Značky

K čemu se hodí vak na surf?

Vaky na surfboardy předchází poškozením, která vašim plovákům hrozí mimo vodu. Nekryté surfové plováky nejčastěji utrpí nárazy na špičce a patce, delaminují se a ztrácí vosk. Dobrý vak na surf nebo vak na paddleboard dokáže plovák ocrhánit také před povětrnostními vlivy –⁠ zejména před slunečním UV zářením a teplem, které může časem způsobit vyblednutí barev.

Jsou na výběr různé tašky na surf?

Vaky a obaly na surf se dělí na tři hlavní typy –⁠ pružné obaly, běžné transportní vaky na surf a cestovní tašky na surf. Pružné obaly jsou měkké a lehké tkané textilie s tloušťkou menší než dva milimetry. Nejčastěji se používají transportní tašky, které jsou lehké, polstrované a perfektně chrání surf, když ho převážíte k vodě. Cestovní tašky na surf mají tlusté desetimilimetrové polstrování a jsou vhodné na delší cesty.

Jakou potřebuji velikost vaku na surf?

Pořiďte si obal nebo vak, do kterého se váš plovák snadno vejde a je dobře chráněný. Je-li přiliš malý a těsný, váš board nebude dostatečně chráněný před otřesy. Naopak příliš velká taška zpravidla přepravu plováku spíš komplikuje, než usnadňuje. Proto si pokaždé, když kupujete obal na surf, ověřte délku, šířku a tloušťku vašeho plováku. Délka je pro velikost tašky na surf rozhodující. Doporučuje se pořídit si vak stejné velikosti nebo o až 5 cm větší, než je vaše surfovací prkno.

Šířka a tloušťka plováku pak určují vhodný styl tašky. Plováky pro různé disciplíny se mohou hodně lišit, takže pokud není na první pohled zřejmé, do jaké tašky se váš plovák vejde, vždy porovnejte vámi naměřené rozměry s rozměry dané tašky či vaku.

Pokud potřebujete nějaké další vybavení na surf, kryjeme vám záda! Vše potřebné najdete na stránkách Příslušenství pro surfing a Chrániče pro vodní sporty .

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky