Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX kliky

  Filtr
Barvy
Značky
Délka/typ kliky
Středové složení

Dobré vědět

Kliky na BMX, co to je?

BMX kliky jsou kovová ramena, která spojují pedály kola se středovým složením. Freestylové kliky jsou navržené tak, aby byly odolné a jsou důležitou součástí systému, kterým jezdec pohání své BMX vpřed. Ve srovnání s klikami na závodní BMX, které se vyrábí z hliníku nebo karbonových vláken, jsou freestylové kliky vyráběné z oceli nebo Chromoly.

Jak na výběr typu BMX klik?

Pro freestylové BMX se vyrábí tři hlavní typy klik: 1dílné, 2dílné a 3dílné. 1dílné kliky drží na místě ložiska a jsou běžnou výbavou začátečnických kol a starších modelů. 2dílné kliky se dodávají s jedním šroubem, snadno se instalují a v jednom z ramen, které se nasouvá, je zabudovaná středová osa (spindle). 3dílné kliky BMX jsou nejběžnějším typem klik na freestylových BMX kolech. Obvykle jsou těžší, ale pevnější než 2dílné kliky a také zpravidla o něco širší.

Jak koupit správnou velikost klik a os

Většina klik mají délku mezi 170 mm a 175 mm, je však možné najít délky mezi 127 mm a 190 mm. Pro jakou délku se rozhodnete, závisí na vašich preferencích jako jezdce. Delší kliky si oblíbili jezdci, kteří se věnují skokům a závodům, zatímco kratší délky jsou vhodnější pro street a flatland.

Je také důležité zjistit, jakou velikost osy potřebujete. Osa (také označovaná vřeteno) je ten díl, na který se kliky BMX nasazují a který prochází středovým složením. Dostupné velikosti BMX os jsou 19 mm, 22 mm a 24 mm. Osa o průměru 19 mm je ideální pro jízdu v rampách a trailech a funguje dobře i při street. Osa s průměrem 22 mm je silnější než 19 mm a je ideální pro skoky a grindy. Průměr 24 mm je v posledních době nejpopulárnější a vydrží v podstatě cokoliv, co chcete s BMX provádět.

Nakonec je zásadní ověřit si, zda jsou dané kliky kompatibilní s vašimi pedály a zda odpovídají velikosti vašeho středového složení.

Pokud jste spíš na závodní BMX, pak potřebné info najdete v našem průvodci Kliky na závodní BMX .

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky