Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX sedlovky

  Filtr
Barvy
Značky
Sedla
Délka sedlovky
Průměr BMX sedlovky

Dobré vědět

Najděte správnou sedlovku na BMX

Sedlovka je díl, který upevňuje rám kola k sedlu. Vyrábějí se v různých délkách, barvách a hlavně se k sedlu připojují různými způsoby. Je důležité, aby byla sedlovka kompatibilní se stylem sedla, které máte, proto si mnoho jezdců pořizuje novou sedlovku při koupi nového sedla.

Dalšími důvody, proč se jezdci rozhodnou vyměnit sedlovku, je získání větší nebo menší délky sloupku nebo větší rozsah nastavení úhlu.

Různé typy BMX sedlovek

pivotal sedlovka

Jedná se o nejběžnější typ sedlovky. Sedlo se k sloupku snadno připevňuje pomocí šroubu, který se utahuje nebo povoluje z horní části sedla. Je fixován v poloze pomocí kovových zubů na sloupku i sedlovce a nabízí mnoho úhlů sedla.

STEALTH SEDLOVKA

Jedná se o novější verzi pivotal konstrukce a je stejná ve všech ohledech až na jeden rozdíl. Stealth sedlovka se nepřipevňuje shora, ale zespodu otvorem se závitem. Velkou výhodou tohoto typu je, že v sedlovce není žádný otvor.

KOMBI SEDLOVKA

Kombi sedlovka dostala svůj název proto, že sloupek a sedlovka jsou upevněny společně. To znamená, že není možné nastavit úhel sedla. Styl combo vynahrazuje nedostatek nastavení tím, že je lehký a pevný.

tripod SEDLOVKA

Tato sedlovka je k sedlu připevněna ve třech bodech, odtud název tripod. Poskytuje pěkný čistý vzhled bez nutnosti mít v sedlovce otvor. Nevýhodou jsou pouze 2 možnosti nastavení úhlu sedla.

RAIL sedlovka

Rail sedlovka se dodává se 2 deskami, které se připevňují kolem kolejnic pod sedlem. Sloupek má na destičkách zuby, které umožňují nastavení úhlu sedla.

Prohlédněte si také naši nabídku BMX sedel, nebo pokud potřebujete koupit objímku, podívejte se na BMX sedlové objímky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky