×
Menu

Skate rampy a raily

Rampa na skateboard, kterou si postavíš na zahradě

Chceš-li zlepšovat své prknařské dovednosti, nezbývá ti, než pravidelně trénovat, jinak to zkrátka nejde. Pokud jsou tvým cílem rampy a zábradlí neboli raily, může být obtížné zaprvé najít spot a zadruhé čekat ve „frontě“ mezi ostatními skatery.

Ideálním řešením je v tom případě vlastní skate rampa, quarter pipe rampa nebo grindovací rail, které máš jen pro sebe (a možná tvůj tým). Jak je to možné? Pohyblivé skate rampy ti umožní postavit si vlastní skatepark na dvorku. Stačí najít vhodný spot, postavit si rampy dle svých potřeb a je to! Navíc si můžeš jejich „architekturu“ měnit a různě je s kámoši přesouvat.

Quarter pipe — symbolická skate ‚ramp'

Chceš-li pochopit, co je to quarter pipe, začni s u-rampou (anglicky halfpipe). Představ si normální trubku, a pak ji podélně rozřízni napůl. Výsledkem je u-rampa, která je oblíbenou překážkou ve skateparcích. Nápad budovat u-rampy jako skejtařskou překážku je inspirovaný tvarem vlny a motivovaný přáním napodobit pohyby surfařů na tvrdém povrchu a na skateboardu. Když ještě neexistovaly specializované skateparky, surfeři a skateři obvykle trénovali v opuštěných nebo prázdných plaveckých bazénech.

Nicméně základem skateparku je quarter pipe, což je vlastně polovina u-rampy. Quarter pipe rampy jsou všestranné a lze je používat individuálně nebo vytvářet různé překážky. Můžeš je samozřejmě také spojit dohromady, a vytvořit si tak kompletní u-rampu, ale můžeš je také postavit zády k sobě a vytvoříš si překážku, které se anglicky říká spine. Díky rampě získáš potřebnou rychlost a momentum, bez kterých bys nemohl provádět triky, jako jsou airs, grindy apod.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky