×
Menu

Skateboard rampy

Co je to rampa na skateboard?

Skate rampy neboli skateboardové rampy skateboardisté používají k provádění triků a skoků ve vzduchu. Nejčastěji se používají launch rampy a kickery. Mohou mít bank nebo sešikmenou plochu s přímým nebo zakřiveným úhlem a snadno se přepravují.

Ve skateparcích jsou často vidět poloviční U-rampy (quarterpipe) nebo U-rampy. Quarterpipe rampy je možné vyrobit z celé řady materiálů, od dřeva po kov, a přibližují se k úhlu devadesáti stupňů. Používají se k provádění triků v nejvyšším bodě výskoku s návratem zpět po rampě. U-rampy se obvykle vyrábí ze dřeva a jsou nejoblíbenějším typem rampy ve skateparku.

Co jsou grindovací zábradlí alias raily?

Grindovací zábradlí je trubka nebo úzká plošina, na které skateboardisté provádí své grindy a skluzy. Rail může být umístěný na zemi nebo připojený k rampě jakéhokoli typu. Grindovací zábradlí se vyrábí z kovu a zpravidla má čtvercový nebo kulatý tvar. Většina railů má na délku přibližně 180 cm.

Jak si postavit skatepark?

Mnoho ze zmíněných skate ramp a railů je možné zakoupit pro domácí použití a budování vlastního skateparku. Některé vyžadují montáž, na jiných můžete začít jezdit hned po dodání. Alternativní způsob, jak si pořídit na zahradu rampu nebo grindovací zábradlí, je vyrobit si je svépomocí. K tomu je ovšem třeba mít určité odborné znalosti pro práci se dřevem a kovy.

Máte zájem o další skateboardové příslušenství? Podívejte se na stránky, kde najdete skateboardová kolečka, díly na skateboard a nářadí na skateboard.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky