×
Menu

Hlavové složení závodní BMX

  Filtr
Barvy
Značky
Typ hlavového složení
Starnut (ježek)
Kompresní šroub

Hlavové složení pro závodní BMX je víc než jen ložiska

Aby se řidítka závodního BMX kola otáčela volně, je nutné hlavové složení. BMX hlavové složení / headset je složené z ložisek, „c-ring“ a „top cap“/horní misky. V některých případech spacery nejsou součástí balení. Je-li tomu tak, je to zřetelně zmíněno ve specifikaci produktu. Některá kola a rámy z trhu náhradních dílů dokonce mají integrované hlavové složení, které pomáhá snižovat tkz. stack výšku a celkově vypadá uhlazeněji.

Je lepší vybrat hlavové složení, které je „sealed“ nebo „closed “?

Nejdůležitější částí BMX headsetu jsou jeho ložiska. Hlavové složení (headset) může mít zapouzdřená (sealed) nebo uzavřená (closed) ložiska. Klíčový rozdíl mezi nimi je, že zapouzdřený model nelze otevřít a vyčistit, ale to by vlastně nemělo být nutné, jelikož v zapečetěném pouzdře zůstávají ložiska čistá.

Uzavřená ložiska, jak z výše uvedeného vyplývá, mohou být otevřena a vyčištěna. Stačí odstranit gumovou krytku.

Promaž dobře své nové hlavové složení

Když měníš BMX headset, doporučujeme nový díl promazat. Hodně si tím usnadníš číštění a výměnu součástky v budoucnosti. Aplikace maziva je ještě důležitější, pokud vlastníš uzavřené BMX hlavové složení, které budeš častěji otvírat a čistit nebo měnit ložiska.

Nenech nic povoleného

Čas od času je vhodné tvé BMX hlavové složení utáhnout. Uvolněné hlavové složení je celkem běžný jev, který lze ale snadno vyřešit. Nástroj, který k tomu potřebuješ, závisí na typu BMX představce/stemu a hlavovém složení, ale nejčastější je imbusový klíč 6 mm.

Nejprve uvolni šrouby - piny na každé straně představce. Tvůj představec by se měl nyní volně otáčet. Poté utáhni kompresní šroub. Začni ho dotahovat pomalu a občas zahýbej řidítky dozadu a dopředu - nejlepší test jak se ujistit, že se v hlavovém složení neviklají. Když už nepozoruješ žádná viklání, dotáhni šrouby představce a můžeš opět vyrazit.

Při dotahování hlavového složení si dej velký pozor, abys ho neutáhl příliš. Hlavové složení musí být schopné se otáčet/rotovat.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky