×
MENU

Dětské helmy na skate

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Vnitřní rozměry
Nastavitelná velikost
Certifikáty

Dobré vědět

Dětská cyklistická přilba nebo dětská skate přilba?

Přilba je rozhodně tím nejdůležitějším vybavením, které je třeba dítěti pořídit jako první pro bezpečnou jízdu na kole, na skatu, bruslích nebo koloběžce.

Ačkoli jak helma na kolo, tak na skate ochrání hlavu vašeho dítěte před zraněním, mírně se odlišují z hlediska bezpečnosti. Doporučujeme se s těmito odlišnostmi před koupí seznámit. Velmi stručně lze základní odlišnosti shrnout takto:

  • Dětská helma na skate má design, který odolá častějším, ale menším nárazům, zatímco běžná dětská helma na kolo je zhotovená tak, aby vydržela jeden velký náraz a poté je třeba ji vyměnit.
  • Helmy na skateboard mají tvar, který chrání také týl dítěte. Běžné helmy na kolo zadní část hlavy nechrání.

Cylko a skate helmy musí vyhovět odlišným testovacím standardům a získat jiné certifikace, ale některé dětské skate helmy mohou být vhodné i na kolo (a zde najdete i dětské helmy na BMX). Proto si před nákupem dobře ověřte cerifikaci daného modelu.

Naše helmy jsou velmi často certifikované EN 1078. Jedná se o standard, který schvaluje helmy jak na skating, tak na kolo. Takže pokud potřebujete dětskou přilbu na skateboard, na brusle, na kolo či BMX helmu nebo dokonce dětskou helmu na freestylovou koloběžku, pořiďte helmu s certifikací EN 1078.

Jak správně nasadit dětskou přilbu?

Pro zajištění nejlepší ochrany je důležité, aby přilba dítěti správně sedla. Požádejte vaše dítě aby zatřáslo hlavou, a pokud se přilba nehýbe, je správně nasazená. Také můžete zkontrolovat, zda popruh helmy vytváří pod ušima tvar písmene Y, ale uší se přitom nedotýká.

Všechny přilby mají pěnové polstrování pro lepší komfort a aby lépe seděly. Jsou také vybaveny ventilačním systémem, aby se hlava při sportovním výkonu nepřehřívala, a v jejich zadní části je zpravidla nastavitelný plastový řemínek, který lze nastavit na velikost hlavy dítěte.