×
Menu

Dětské helmy na brusle

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Měly by děti nosit helmu na brusle?

Ať už vaše dítě s bruslením teprve začíná, nebo se mu věnuje už dlouho, bruslařská helma je považována za nejdůležitější ochranný prvek. Helma může vaše děti ochránit před vážným poraněním mozku nebo hlavy.

Na rozdíl od cyklistické helmy, dětské helmy na brusle plně chrání zadní část hlavy, aby se zabránilo zranění při pádu dozadu. Jsou vybaveny extra ochrannou pěnou, tvrdou plastovou skořepinou a vyměnitelnými vycpávkami pro optimální přizpůsobení.

Na co se u dětské helmy na brusle zaměřit?

Helma na brusle by měla vždy těsně přiléhat k celé hlavě. Helma by neměla být příliš velká a neměla by se volně pohybovat, protože by se mohla při pádu nevhodně posunout. Příliš těsná helma zase může způsobit nepohodlí a bolesti hlavy. Abyste zjistili ideální velikost, je důležité dětem změřit obvod hlavy těsně nad očima a ušima pomocí krejčovského metru. Nezapomeňte se také podívat na velikostní tabulky jednotlivých modelů, protože každá značka má trošku jiné číslování.

Všechny dětské helmy na brusle prodávané v této kategorii jsou certifikovány pro bruslení, ať už vaše dítě preferuje jakýkoli styl. V popisku každého výrobku najdete nejčastější certifikační značky EN, CPSC a ASTM. Aniž bychom zabíhali do technických detailů, pokud má helma jednu nebo více z těchto certifikací, je bezpečná pro jízdu na kolečkových a inline bruslích, a také na skateboardu.

Pokud máte zájem o kompletní sadu ochranných pomůcek, nezapomeňte se podívat na naše dětské chrániče kolen a loktů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky