×
Menu

Klasické běžecké lyže

  Filtr
Značky
Délka
Kompatibilní systém vázání
Typ skluznice
Mazání lyží
Typ lyže

Dobré vědět

Běžky na klasický styl pro upravené stopy

Běžecké lyžování je populární sport po celém světě. Je považován za jeden z nejstarších lyžařských sportů vůbec. Běžkařské závody se mimojiné odehrávaly již na Zimních olympijských hrách v Paříži roku 1924.

Klasické běžky jsou designovány pro jízdu v upravené stopě. Jejich lehká a úzká konstrukce je designovaná pro rychlost. V této sekci vám nabízíme celou řadu běžeckých lyží na klasiku.

Pokud chcete na běžkách pořádat expedice do hlubokého sněhu, správné běžky pro tuto disciplínu najdete v backcountry sekci.

Vyberte si klasické běžky

Při výběru běžek na klasiku je rozhodujícím faktorem vaše výška a váha. Tyto faktory totiž ovlivňují optimální skluz, rychlost a odraz ve stopě a při sjezdu.

Také je důležité vybrat běžky se správným klenutím lyže. Camber je klasické vyklenutí běžky, kdy při zatížení lyže přichází její navoskovaná část do kontaktu se sněhem. Pokud si koupíte lyže s příliš velkým camberem, nedokážete ji správně prošlápnout a lyže bude prokluzovat, jelikož nevznikne dostatečný kontakt mazací komory lyže se sněhem.

Pokud si naopak pořídíte příliš měkké běžecké lyže, budete mít pravděpodobně přesně opačný problém. Lyže sice nebudou pod vámi podkluzovat, ale pocit ze skluzu bude velmi špatný. Navoskovaná část lyže se totiž v tomto případě příliš opírá o sníh.

Ideální běžecké lyže na klasiku jsou asi o 20-30 cm vyšší než lyžař. Pokud si ale zvolíte model, který je určený jak na klasiku, tak na skate, pak je situace poněkud jiná. V tom případě najdete informace k výšce ve specifikaci produktu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky