×
Menu

Běžky na klasiku

  Filtr
Značky
Délka
Kompatibilní systém vázání
Typ skluznice
Mazání lyží
Typ lyže

Dobré vědět

Běžky na klasiku pro upravené tratě

Běžecké lyžování na klasiku je zábavný a dobrodružný sport, který si mohou užít lidé všech věkových kategorií a schopností. Rodiny si ho užívají pro rekreaci a pohyb na čerstvém vzduchu, zatímco pro profesionální sportovce se pořádají soutěže, například olympijské hry.

Běžky na klasiku jsou určeny k použití na upravených tratích, které mají často paralelní stopy pro lyže. Lyžař se po nich pohybuje krokem vpřed, podobně jako při chůzi nebo běhu. Pokud si nejste jisti, jaký styl lyžování zvolit, podívejte se na článek Nákup běžeckých lyží. A pokud kromě lyží potřebujete koupit také běžkařské boty a hůlky, doporučujeme vám podívat se na naše balíčky běžeckých lyží v této kategorii: veškeré správné vybavení, vše pohromadě a za výhodnou cenu.

Jak vybrat běžky na klasiku?

DÉLKA

Obecně platí, že délka klasických lyží by měla být přibližně o 20-25 cm delší, než je celková výška lyžaře. U každé délky lyží je také uveden doporučený rozsah hmotnosti uživatele, do kterého by se měla hmotnost lyžaře vejít. Pokud se pohybujete mezi jednotlivými velikostmi, mohou zkušenější lyžaři zvolit delší velikost a méně zkušení kratší velikost.

běžky na klasiku se skiny NEBO BEZ NICH?

Odrazová zóna u klasických běžeckých lyží je přilnavá střední část pod nohama, která vám pomáhá s pohybem dopředu. Může být buď se skiny, nebo bez nich v případě, že používáte vosk nebo na lyžích máte šupiny. Skiny jsou zpravidla integrovány do lyží a jejich výměna je nutná až po mnoha měsících používání. Varianta s voskem znamená, že musíte nanést čerstvý vosk, když cítíte, že se snižuje přilnavost lyží ke sněhu. Šupiny jsou nejjednodušší variantou, protože nevyžadují velkou údržbu, ale nenabízejí stejnou přilnavost jako skiny a vosk.

Více informací o údržbě lyží naleznete v článku Skiny na běžky nebo Vosk na běžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky