Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Dirt Jump Kola

Dirt Jump kola jsou buď horská kola nebo BMX kola používané na freestyle disciplýnu dirt Jump. Zde naleznete nabídku horských kol na dirt jumping. Některé z modelů jsou všestranné, takže je využijete i při dirt i při park ježdění.

Dirt Jump Kola

Tyto dirt jump kola mají pevné velmi trvanlivé ocelové rámy které jsou mírně menší než normální horská kola. Standardní výška je také menší na těchto kolech. Kola jsou většinou 24-26 palcové. Všestranné používané horská kola používané na dirt jumping mají typicky 26 palcová kola. Většina těchto horských kol jsou jednorychlostní s jednou brzdou.

Co je Dirt Jump?

Dirt jumpové tratě se skládají ze série skoků vytvořených buď ze dřeva nebo hlíny. V dirt jumpe jezdec vyskočí do vzduchu, předvede trik a přistane na další platformy. Skoky jsou docela velké takže jezdec má dostatek času na předvedení i náročnějších triků.

Horská kola a jejich historie

V 70-tých letech se cyklistika velmi rozvynula v severní Kalifornii, kde jezdci používali většinou svá kola na downhill. Až v pozdních 70. letech až časných 80. letech začali výrobci vyrábět horská kola.
Na začátku, horská kola byli doma budovány kola používané na různorodou jízdu, ale jak se sport vyvíjel do různých druhů, s ním i kola. Místo používání stejných kol pro triky, závodění ... speciální horská kola byly vytvořeny pro každý styl.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky