×
Menu

Longboardy

Dobré vědět

Co je to longboarding?

Longboarding je akční sport, který se více podobá surfování než skateboardingu. Provozuje se na prknech, která jsou delší a širší než skateboardy. Kromě toho mají longboardy větší a měkčí kolečka, a proto umožňují lepší cruising a carving ve srovnání se skateboardy.

Obecně lze říci, že longboarding je skvělý sport pro rychlou jízdu a dlouhé vzdálenosti, ale je to také rychlý a snadný dopravní prostředek pro každodenní dojíždění do práce nebo do školy. V mnoha longboardových soutěžích jde především o vysokou rychlost při jízdě z kopce. Longboarding se však vyznačuje i trikovějším stylem jízdy, takže longboarding lze považovat za všestranný sport.

Různé styly longboardingu

Longboarding lze rozdělit do pěti obecných stylů jízdy: cruising, freestyle, freeride, downhill a dancing.

Nejběžnějším stylem jízdy je cruising. Tento druh longboardingu je poměrně snadné se naučit. Poskytuje zábavný pocit podobný surfování při jízdě. Carving je podobný cruisingu, ale vyznačuje se hlubšími zatáčkami a větším pumpováním.

Longboardový tanec spočívá v provádění různých triků na longboardu. Při tomto stylu jízdy můžete opravdu ukázat svou kreativitu a uměleckou stránku. Freestyle longboarding je další jezdecká disciplína, která vám umožní provádět s prknem různé triky, například otočky na rukou a skoky.

Downhill longboarding je určen pro zkušené jezdce. Tento styl longboardingu se zaměřuje na dosažení vysoké rychlosti při jízdě z kopce. Vyžaduje dobré ovládání těla a prkna a také znalost techniky jízdy. Freeride longboarding je podobný downhillu, ale místo plného soustředění na rychlost je cílem jezdce provádět slidy a triky.

Proč je pro vás longboarding dobrý

Stejně jako ostatní boardové sporty má i longboarding mnoho zdravotních výhod. Je to dobré aerobní cvičení a skvělý způsob, jak si zlepšit rovnováhu. Longboarding je také zábavný sport vhodný pro začátečníky, který nevyžaduje velké investice do začátku.

Longboarding se provozuje venku a je vynikajícím způsobem, jak strávit čas na čerstvém vzduchu. Protože velká kolečka zajišťují hladkou jízdu i na drsnějším povrchu, můžete na longboardu jezdit na různých místech - od měst až po venkovské cesty. Jízda na longboardu může také snižovat stres, protože vás udržuje soustředěné a poskytuje příjemný zážitek z jízdy.

Abyste si jízdu na longboardu užili co nejvíce, nezapomeňte na ochranné vybavení. Vhodné chrániče najdete v naší kategorii chrániče na longboard a skateboard.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky