×
Menu

Longboardy

Dobré vědět

Longboardy: Surfování na kolečkách?

Longboard je delší verzí typického skateboardu, běžně měří 90-120 cm / 35-47 palců. Longboardy jsou perfektní na cruising, závodění, downhill nebo třeba k cestování městem. Longboard poskytuje plynulejší jízdu než skateboard a při zatáčení s ním zažijete pocity jako při surfování. Občas se o něm hovoří jako o asfaltovém surfování.

Typy longboardů

Na trhu existuje několik tvarů longboardů, z nichž každý je designovaný pro specifické účely. Každý s typů long boardů má specifický design desky, specifickou pružnost (flex) a montáž podvozku. Obecně se longboardy rozdělují do následujících kategorií:

Cruiser longboardy - pro cruising a dopravu

Cruiser longboardy jsou často navrhované v surfových křivkách, jako je „pintail“, a jsou vynikající pro asfaltové surfování a plynulý cruising.

Dancer longboardy - vyjádři svou uměleckou stránku

Dancer longboard je velmi pěkný board, pokud chcete svou jízdu na boardu doplnit tanečními pohyby a/nebo si na něm trénovat rovnováhu. Tyto boardy jsou také vhodnější na dlouhé tripy.

Freestyle longboardy - přidejte triky do své jízdy

SkatePro doporučuje freestyle longboard, pokud je vaším cílem dělání triků na long board. SkatePro rozhodně doporučuje freestyle longboard, pokud hledáš dlouhé prkno, se kterým lze i trikovat.

Freeride longboardy - pro slidy a triky

Při freeride je hlavním cílem dělat slidy a triky v downhillu nebo na rovině. Freeride může být hodně podobný downhill stylu, ale je přeci jen o něco víc orientovaný na triky.

Downhill longboardy- pro rychlost a slidy

Downhill longboard je vhodný pro každého, kdo si chce vychutnat rychlost při jízdě z kopce a klouzat se po strmých cestách, nebo pro jezdce, kteří hledají pevný board se zvýšenou stabilitou.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky