×
Menu

Distanční a tlumící podložky na longboard

  Filtr
Značky

Dobré vědět

K čemu slouží riser pads?

Distanční podložky (riser pads) jsou malé plastové destičky, které se připevňují mezi longboardovou desku a trucky. Tím se zvýší výška longboardu, což pomáhá předcházet zasekávání koleček o desku.

Existují dva typy distančních podložek: ploché, obdélníkové stoupací podložky nebo šikmé, klínovité stoupací podložky. Ploché distanční podložky jsou standardním modelem a jsou k dispozici v různých tloušťkách. Úhlové distanční podložky zvyšují výšku desky, ale také mění úhel kingpinu a bodu otáčení. Jejich použitím získáte možnost lepšího zatáčení v přední části prkna.

Potřebujete na longboard tlumící podložky?

Tlumicí podložky (shock pads) pro longboardy sice také zvyšují výšku desky, ale jejich dalším cílem je také tlumit vibrace a zajistit hladkou jízdu. Mít tuto dodatečnou ochrannou vrstvu je ideální pro ty, kteří jezdí na nerovném povrchu a chtějí chránit svou desku.

Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete použít distanční nebo tlumicí podložky, musíte se ujistit, že máte dostatečné dlouhé šrouby. To můžete zkontrolovat v našem Průvodci šrouby a podložkami. Pokud si potřebujete pořídit nové příslušenství k montáži podložek, prohlédněte si kategorii Šrouby a matice pro longboardy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky