×
Menu

Skluzný vosk

  Filtr
Značky
Teplota
Obsah fluoru

Lyžařský skluzný vosk vám zaručí extra rychlost navíc

Skluzný vosk je vytvořen pro rychlost a samozřejmě lepší skluz. Skluzný vosk uhlazuje skluznici pod špičkou a patkou, což zaručuje lepší skluz.

Pro rekreačního běžkaře je univerzální skluzný vosk skvělou volbou. Pokud si ale chcete zajistit prémiový skluz, pak doporučujeme skluzné vosky pro různé teploty.

Běžkaři, pro které je běžecké lyžování seriózní záležitost, a profi závodníci berou výběr skluzného vosku a techniky zažehlování velmi vážně a aplikují novou vrstvu vosku před každým tréninkem. Druhým extrémem jsou začátečníky a rekreační běžci, kteří mažou skluzný vosk velmi vzácně nebo téměř vůbec. Zlatá střední cesta mezi těmito dvěma přístupy je ideální a optimální řešení pro většinu běžců na lyžích.

Existují v podstatě dva druhy skluzného vosku. Horký vosk je třeba aplikovat horkou žehličkou, nastavenou na správnou teplotu. Tento druh vosku je velmi odolný a vydrží na skluznici po většinu sezóny příležitostného lyžaře. Druhý typ vosku, který lze označit jako „každodenní“, se maže jako druhá vrstva na horký vosk těsně před nástupem do stopy.

Pokud s běžeckým lyžováním teprve začínáte, rozhodně se nezdržujte a netrapte se s každodenním voskováním skluznice. Správný skluzný vosk vám sice zaručuje extra rychlost, ale pokud ještě nemáte s běžkami a jejich mazáním velké zkušenosti, je to hlavně mazání odrazového vosku, na které je třeba se soustředit.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky