Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Kolečka pro kolečkové lyže

  Filtr
Značky
Typ kolečkové lyže
Rychlost koleček
Průměr kolečka
Šířka kolečka

Dobré vědět

Nabízíme dva typy! Jaká kolečka na kolečkové lyže zvolit?

V této kategorii najdete široký výběr koleček a blatníčků pro kolečkové lyže. Kolečka do kolečkových lyží se poměrně hodně liší od ostatních koleček do různých typů bruslí, které máme v naší nabídce koleček.

Prvním faktorem, který je při výběru koleček na kolečkové lyže třeba zvážit, je váš jízdní styl. Existují dva hlavní styly jízdy na kolečkových bruslích:

  • Klasický styl neboli klasika, která se nejvíce podobá běhu na lyžích. Nohy se tedy hýbou paralelně.
  • Skatový styl neboli skate, který se nejvíc podobá bruslení na inline bruslích. Nohy tedy při pohybu vpřed „kreslí“ vzor rybí kosti.

Kolečka pro klasiku na kolečkových lyžích jsou široká a designovaná pro jízdu středem kolečka. Skatová kolečka jsou uzší a zhotovená tak, aby se přehupovala z jedné hrany na druhou co nejplynuleji.

Pod špičkou a patkou kolečkové lyže to chce jiná kolečka

Ve srovnání s kolečkovými bruslemi pro kolečkové lyže potřebujete pouze 2 kolečka na každé lyži. Takto designovaný podvozek totiž nejlépe imituje jízdu na normálních běžeckých lyžích.

Při koupi nových koleček pro kolečkové lyže je také důležité uvažovat o charakteru terénu, ve kterém se na těchto lyžích budete pohybovat. Pokud plánujete jízdy na štěrkových cestách, pak byste měli zvolit měkká kolečka. Měkčí kolečka totiž lépe lnou k povrchu a také lépe vyrovnávají a tlumí nerovnosti. Jízda s měkkými kolečky je tedy mnohem pohodlnější. Pokud se ale pohybujete zejména na asfaltu, pak není důvod se zbytečně připravit o rychlost, kterou vám zaručují tvrdá kolečka. Tvrdší kolečka vytvářejí méně tření, což oceníte zejména na dlouhých trasách.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky