×
Menu

Díly na trucky pro skateboardy

  Filtr
Značky

Dobré vědět

Malé ale důležité - skateboardové bushingy

Bushingy u skateboardových trucků jsou docela malou součástí prkna, ale to neznamená, že nemají velkou roli v tom, jak prkno jezdí. Na každém trucku jsou umístěny 2 bushingy - vrchní a spodní. Vrchní míří na ulici a spodní míří na desku.

Materiál a tvrdost skateboardových bushingů

Všechny bushingy jsou vyrobeny z polyuretanu, což můžeme přeložit do normální řeči jako určitý druh plastu, který je docela hezky tepelně odolný.

Nicméně to neznamená, že jsou všechny stejné. Trucková bushingy, stejně jako kolečka na prkně, mají různou tvrdost. Tato tvrdost je měřena taktéž durometrem, což je číslo do 100 následovaným písmenem A. Čím vyšší číslo, tím je bushing tvrdší.

Skateboardové bushingy bývají o trochu tvrdší než ty longboardové. Měkčí bushingy znamenají lepší zatáčení zatímco tvrdší přinesou tužší a lépe ovladatelnější prkno.

Jaký tvar bushingu zvolit?

Bushingy mají dva hlavní tvary - kónické a válcové, ale je zde i několik variant lišících se od těchto dvou. Běžně při skateboardingu budeš chtít mít kónický vrchní bushing a válcový ten spodní. Kónické bushingy ti dají více mobility a zatáčení zatímco válcové jízdu zpevní a zestabilní.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky