Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Kompletní cruiser skateboardy

  Filtr
Barvy
Značky
Délka desky
Šířka desky
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Kompletní cruiser skateboardy jsou hbité a rychlé

Cruiser skateboardy, nazývané také mini longboard cruisery a retro skateboardy, jsou malá a šikovná prkna. Jejich obecným účelem je poskytnout pohodlí a zábavu při cruisingu.

Cruiserboardy se z hlediska zážitku z jízdy podobají longboardům, ale často mají kratší desky a menší kolečka. Jsou velmi hbité a citlivé, což je ideální pro jízdu po městě a dojíždění do práce nebo do školy.

Obecně lze najít dva různé typy cruiserů: dřevěné cruiserboardy a plastové cruiserboardy. Pokud hledáte plastové cruiserové prkno, podívejte se na naši nabídku penny boardů a plastových cruiserových skateboardů.

Cruiser skateboardy vs. běžné skateboardy

Cruiser skateboardy jsou kombinací skateboardů a longboardů a obecně nejsou větší než běžné skateboardy. Jejich tvar je často inspirován oldschoolovými designy skateboardů ze 70. let.

I když se můžete setkat se super retro prknem s úplně plochým designem desky, desky cruiser boardů mají obvykle buď kicktail, nebo double-kicktail a jsou podobné deskám skateboardů. Na rozdíl od skateboardů má však většina cruiser desek směrový tvar. Cruiser boardy mají také větší a vyšší trucky než běžné skateboardy.

Kolečka cruiser boardů jsou často větší a měkčí, což zajišťuje dobrou přilnavost, rychlost a velmi hladkou jízdu. Zároveň jsou jejich bushingy velmi pružné. Díky tomu se cruiser boardy ve srovnání se skateboardy snadněji otáčejí a manévrují.

Jsou cruiser skateboardy vhodné pro triky?

Cruiserboardy jsou konstruovány pro jízdu v městských oblastech a surfování. Na cruiser skateboardech je však možné provádět jednoduché triky. Provádění triků je jednodušší s cruisery, které jsou tvarovány podobně jako skateboardy. Kicktailový design je rozhodně výhodou, pokud chcete zkoušet triky jako ollie.

Ale protože cruisery jsou těžší a mají větší kolečka, provádění triků není tak snadné. Díky těžší konstrukci se prkno hůře převrací a odlepuje od země. Kromě toho budete mít méně času ve vzduchu a prkno bude reagovat pomaleji.

Pokud se tedy chcete více zaměřit na triky a skoky, měl by být vaší první volbou klasický skateboard. Podívejte se na naši nabídku kompletních skateboardů a rozhodněte se, zda skateboard lépe vyhovuje vašemu stylu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky