×
Menu

Hole ke kolečkovým lyžím

  Filtr
Barvy
Značky
Délka
Průměr bodce/hrotu

Dobré vědět

Hole ke kolečkovým lyžím - měkké nebo tuhé?

V této kategorii najdete poctivý výběr hůlek pro kolečkové lyže různých stupňů tuhosti. Běžně platí, že čím vyšší množství uhlíku hůlky obsahují, tím jsou tužší, což přináší více síly, ale méně flexibility.

Hole ke kolečkovým lyžím bývají vyrobeny z různých materiálů a mají různou váhu. Koupí měkčích hůlek docílíte vyššího pohodlí a začátečníky a středně pokročilé kolečkové lyžaře nebudou tolik bolet ruce.

Pokud na kolečkových lyžích závodíte, pak pro Vás bude zásadní rychlost a proto byste měl volit tužší hůlky, protože poskytují lepší přenos síly. Dejte si pozor a s holemi s vyšším obsahem uhlíku nepohazujte, pokud nebudete opatrný mohou se snadno zlomit. To může být trochu výzva u větších závodů, kde se závodníci musí probojovat do čela. Stejný výzva ale čeká i u velkých běžeckých závodů. Jako příklad může být Vasaloppet, kde okolo 90. kilometru závodu uvídíte veliké množství zlámaných hůlek.

Čím více uhlíku hůlka obsahuje, tím je i lehčí. Nižší hmotnost pak usnadňuje každý odraz, což je u závodů obrovkou výhodou.

Když jde o značku, záleží nejvíce na osobních preferencích. Mnoho kolečkových lyžařů, kteří jezdí i na běžných běžkách používá stejné hůlky pro obě disciplíny. Budete sice muset častěji měnit hroty, ale ušetří Vám to nervy a energii oproti starosti o dva páry holí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky