×
Menu

Hůlky na Kolečkové Lyže

  Filtr
Barvy
Značky
Délka
Průměr bodce/hrotu

Dobré vědět

Vyberte si hole na kolečkové lyže

Správné hole na kolečkové lyže mohou mít zásadní vliv na váš požitek z jízdy na kolečkových lyžích. Nejenže vám hole pomohou pohánět vás vpřed, ale jsou také důležitým balančním nástrojem, který vám pomůže udržet kontrolu nad lyžemi. Hlavními body, které je třeba zvážit, jsou materiál a délka holí na kolečkové lyže, protože by měly odpovídat vašemu stylu lyžování a výšce.

Délka holí na kolečkové lyže

Délka holí na kolečkové lyže závisí na tom, zda lyžujete klasickým, nebo skate stylem. Klasické hole na kolečkové lyže by měly být zhruba o 30 cm kratší než vaše celková výška. To je optimální pro pohyby rukou, které provádíte. Skate hole na kolečkové lyže by měly být zhruba o 20 cm kratší než vaše celková výška. Doporučuje se, aby byly o něco delší než klasické, protože pohyby do stran umožňují větší dosah.

Materiály pro hole na kolečkové lyže

Hole na kolečkové lyže se běžně vyrábějí z karbonu, skelných vláken nebo jejich kombinace. Každý z typů materiálů má své výhody a nevýhody. Tyče, které jsou vyrobeny ze 100% karbonu, jsou tuhé, lehké a nabízejí nejlepší přenos síly z ruky na špičku tyče. Jsou vhodné pro zkušené kolečkové lyžaře a závodníky. Hole, které mají kombinaci 50 % karbonu a 50 % laminátu, jsou pružnější, těžší, a proto se nelámou tak snadno jako plně karbonové hole. Tyto hole jsou obecně ekonomičtější a jsou oblíbenou volbou pro rekreační kolečkové lyžaře.

Mezi další prvky, na které je třeba se zaměřit, patří poutka na hole, rukojeti lyžařských holí (obvykle vyrobené z korku) a náhradní hroty lyžařských holí, které mohou být v různých velikostech. Chcete-li si prohlédnout další vybavení pro hole na kolečkové lyže, můžete se podívat na naše Příslušenství pro Hole na Kolečkové Lyže.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky