×
Menu

Pennyboardy & plastové cruiser boardy

Dobré vědět

Charakteristika plastových cruiser boardů

Deska plastového skateboardu je obvykle malá a užší než běžný skateboard. Mimo to, vzhledem ke konstrukci z plastu namísto dřeva, plastové cruisery jsou velmi lehké. Plastový materiál navíc umožňuje dělat desky všech možných barev a vzorů. Měkká kolečka jsou často celkem velká a široká, což přináší dobrou přilnavost a rychlost.

Design plastových skateboardů evokuje desing old school skateboardů ze 70. let. Mají praktickou velikost, jsou snadno manévrovatelné, díky čemu se perfektně hodí pro ježdění po městě.

Penny Boardy jsou synonymem plastových cruiser boardů

Penny Boards je značkou založenou Benem Mackayem v Austrálii. Jejich malé, plastové skateboardy se staly tak populárními, že se značka Penny stala v podstatě synonymem plastových cruiser boardů.

Penny je stále zdaleka tou nejpopulárnější značkou v této kategorii. Některé další značky se ale rovněž ujaly a vy můžete tak najít kvalitní plastové cruisery od několika různých výrobců.

Jsou plastové skateboardy dobré?

Plastové cruiser skateboardy jsou skvělou volbou pro cruising a transport. Jsou snadno přenosné třeba i v batohu, nebo v ruce, což z nich dělá skvělého partnera pro městské prostředí.

Pokud chcete board specificky navržený pro triky, pak potřebujete dřevěný skateboard. Plastové cruisery jsou menší desky bez griptape, což dělá triky o dost náročnějšími.

Pokud vás více lákají triky, prohlédněte si naši kategorii kompletních skateboardů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky