×
Menu

Pennyboardy & plastové cruiser boardy

Dobré vědět

V této kategorii najdete plastové skateboardy značky Penny board a také plastové boardy od jiných značek.

Penny board - značka a koncept

Penny board je značka, kterou založil Ben Mackay v Austrálii. Malé a lehké plastové boardy se staly tak populární, že se Penny jako značka stala celkově synonymem pro malý plastový cruiser board. I když je Penny v současnosti nejpopulárnější značka plastových cruiserů, ostatní značky si vybudovaly také pevné základy, a tak najdete kvalitní plastové cruisery i v nabídce jiných značek.

Design pennyboardů je inspirován designem plastových skateboardů ze 70. let. Penny boardy jsou malé s rovnou deskou, skvěle zatáčí a umožňují hladký průjezd i středem davu.

Penny skateboardy & konvenční skateboardy

Deska pennyboardů je charakteristická tím, že je malá a rovnější než konvenční skateboardové desky. Navíc Penny boardy jsou vyrobeny z plastu místo obvyklého dřeva, takže jsou ultra lehké. Plast je také materiál, se kterým si mohou designéři vyhrát a vytvářet desky s nesčetně grafikami, barvami a vzory. Kolečka jsou velká a měkká, jsou tudíž rychlá a mají dobrou přilnavost k povrchu.

Někteří lidé v pennyboardech oceňují zejména old school designy, inspirované 70. lety, a proto si je také vybírají. Penny boardy mají ale mnoho fanoušků, a to i mezi mladými lidmi, protože skvěle jezdí a mají praktickou velikost tak akorát do ruky nebo do batohu, je-li třeba jízdu přerušit.

Penny skateboardy jsou vynikající pro přesuny městem a cruisování po městě. Pokud hledáte board speciálně na triky, budete potřebovat dřevěný skateboard.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky