×
Menu

Chrániče na snowboard

Ochranné vybavení na snowboard

Pokud razíš na hory a plánuješ si to na snowboardu pořádně užít, pak bys neměl zapomínat na chrániče. Ať už jezdíš na sjezdovce nebo v prašanu pak bys pro svou bezpečnost měl mít alespoň základní výbavu, protože nic ti nezkrátí sezónu tak, jako nehoda a zranění.

Základní snowboardové chrániče

V této kategorii najdeš základy ochranného vybavení na snowboard, které se ti budou hodit při výpravě na svah.

Začněme hezky odshora - helma je téměř nutnost. Mnoho lidí podceňuje použití helmy při reakreačních a akčních sportech. Co se týče snowboardingu tak i tady je možné dosáhnout vysokých rychlostí a sněhový povrch není tak měkký jako by se mohlo zdát. A proto může být pád pro tvou nechráněnou hlavu docela nebezpečný.

Ochranné kalhot a chrániče páteře nejsou o nic méně důležité. Minimalizují zátěž dopadů na důležité součásti tvého těla. Vracet se domů z dovolené už po dvou dnech se zlomenou kyčlí není úplně největší zábava.

Snowboardové chrániče pro fanoušky extrémů

Pokud plánuješ zaútočit na backcountry a chceš kreslit čáry v netknutém prašanu, pak bys rozhodně měl mít lavinové vybavení s sebou. V této kategorii také najdeš lavinové sady, které tobě nebo tvému kamarádovi mohou zachránit život.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky