×
Menu

Lyžařské boty

Dobré vědět

Jak si vybrat nejlepší lyžařské boty

Kromě špatného sněhu, oblevy a nebo naopak vánice, jediné, co nás může od lyžování odradit jsou nepohodlné lyžáky. Zejména začínající lyžaři se mohou v těžkých a těsných přezkáčích cítit prapodivně.

A pokud si lyžařské boty vypůjčíte v běžné půjčovně, riziko otlačených palců a nártů jen naroste. Nejlepším řešením je zkrátka si sjezdové boty koupit na míru před odjezdem na hory.

Z naší nabídky lyžařských bot si vyberou začátečníci i pokročilí lyžaři.

Lyžáky pro začátečníky jsou zpravidla mnohem poddajnější a prostornější než boty pro náročné lyžaře, kteří vyhledávají spíše pevnější přezkáče, lépe reagující na pohyb nohy i lyže.

Levnější modely zpravidla vycházejí z vlajkových modelů dané značky, ale jejich design nabízí noze více prostoru, a tudíž i více pohodlí. Právě z toho důvodu začínajícím lyžařům nedoporučujeme volit prémiové modely, jelikož by si po dni lyžování v těchto těsných lyžácích mohli odnést velmi nepříjemné zážitky a bolavé nohy.

Co je to flex index a co nám opravdu říká o tuhosti lyžařské boty ?

Jak si tak procházíte nabídky lyžařských bot, určitě si dříve nebo později všimnete údaje, označeného flex. Flex index označuje stupeň tuhosti lyžařské boty. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím vyšší flex index, tím víc zkušeností by lyžař měl mít.

Nicméně je třeba upozornit, že je velký rozdíl mezi doporučovaným flexem pro ženy a pro muže.

DOPORUČENÝ FLEX PRO ŽENY

  • Začátečnice: 50 - 60
  • Pokročilé lyžařky: 60 - 85
  • Zkušené lyžařky: 85+

DOPORUČENÝ FLEX PRO MUŽE

  • Začátečníci: 60 - 80
  • Pokročilí lyžaři: 80 - 110
  • Zkušení lyžaři: 110+
SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky