×
Menu

BMX středová složení

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr osy kliky
Středové složení

Dobré vědět

Středová složení jsou základem vašeho BMX

Na BMX kole je středové složení nainstalováno v rámu v místě, kde se setkávají ramena klik. Tato část rámu kola se nazývá plášť středového složení. Hlavními součástmi jsou 2 ložiska a distanční podložky a jejich účelem je umožnit jezdci volně točit pedály a získat tak rychlost. Tyto díly jsou mimořádně pevné a robustní, protože musí vydržet velký tlak, který vzniká při agresivním šlapání.

Různé typy středových složení

Čtyři hlavní typy jsou - americké středové složení (51mm), střední středové složení (41mm), španělské středové složení (37mm) a euro středové složení (35mm závit). Všechna mají různé rozměry a zde uvedené rozměry se vztahují k vnějšímu průměru ložiska, které je nutné pro uchycení rámu.

Americká středová složení jsou nejstarším typem a mají největší průměr. Dodávají se s uzavřenými ložisky nebo s otevřenými ložisky, která jsou uložena v miskách. Střední středová složení se dnes nacházejí na většině BMX kol, protože se jednoduše instalují a dobře sedí v rámu. Španělská středová složení jsou malá a lehká, což jim dodává čistý vzhled. Jsou také do rámu zalisovaná, nikoliv se závitem. Euro středová složení se běžně vyskytují na závodních kolech BMX. Jsou do rámu zašroubovaná a ložiska jsou uložena v košíčcích.

Jakou velikost středového složení potřebuji?

Spolu s typem středového složení je důležité mít také správnou velikost, aby pasovalo na vaši osu klik. Různé vnitřní průměry středových složení jsou 19mm, 22mm a 24mm. Tyto rozměry se vztahují k velikosti vřetena, které prochází ložiskem. Nejběžnější jsou osy o průměru 19mm a modely této velikosti mají téměř všechny značky. Osy 22mm a 24mm jsou silnější a pevnější než 19mm a ve většině případů nemají žádnou hmotnost navíc.

Pokud si tedy stále nejste jisti, jaké středové složení potřebujete, základem je ujistit se, že styl i velikost vřetena jsou kompatibilní s vaším stávajícím nastavením. Pokud například váš rám podporuje středové složení typu euro a vaše kliky mají osu 22mm, pak budete potřebovat středové složení euro o velikosti 22 mm.

Pokud také hledáte klikovou sadu, která by se hodila k vašemu novému středovému složení, podívejte se na kliky BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky