×
Menu

Chrániče kolen na BMX

  Filtr
Značky
Velikost

Chrániče kolen na BMX jsou nezbytností

Pád na kolena je jedním z nejčastějších způsobů pádu při většině akčních sportů, včetně jízdy na BMX. Kolenní chrániče utlumí i ty nejtvrdší nárazy na ulici a mohou vás zachránit před vážnými zraněními, která by vás vyřadila na několik měsíců. Rozhodně se doporučují začátečníkům, ale chránit by se měli i zkušení jezdci, kteří provádějí složitější triky.

Tvrdé vs. měkké chrániče kolen

Toto jsou dvě hlavní kategorie, na které se kolenní chrániče dělí. V závislosti na typu jízdy a/nebo vašich preferencích bude jedna možnost lepší než druhá.

Chcete-li získat maximální ochranu, budou tvrdé chrániče kolen nejlepší volbou pro snížení počtu zranění. Tvrdá skořepina je schopna absorbovat těžší pády díky své odolné konstrukci. Pro jezdce BMX, kteří provádějí složitější triky, je tato varianta nejbezpečnější. Některé modely jsou navrženy s ochranou, která sahá až k holenní kosti.

Měkké chrániče kolen nabízejí větší pohodlí, protože lépe sedí kolem kolen. Jsou lehčí a méně objemné než verze s tvrdou skořepinou, takže jezdci mají možnost nosit chrániče přes džíny nebo pod nimi.

Chránit kolena měkkými nebo tvrdými chrániči kolen je rozumná volba. V každodenním životě se na tyto klouby spoléháme, proto je důležité se o ně starat co nejlépe. Chcete-li se podívat na náš výběr chráničů dolních končetin, podívejte se na chrániče holení a kotníků na BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky