×
Menu

Šrouby na skateboard

  Filtr
Značky
Délka

Dobré vědět

Co patří mezi hardware na skateboard?

Skateboardový hardware jsou matice a šrouby, kterými se připevňují trucky ke skateboardové desce. Ačkoliv nejsou příliš vidět a často se na ně zapomíná, pro váš skateboard jsou kvalitní šrouby klíčové. Šrouby pro skateboard je třeba pravidelně udržovat. Zejména nezapomínejte kontrolovat, zda jsou matice a šrouby dostatečně utažené. Tyto součástky se v průběhu času přirozeně povolují, čímž se deska skateboardu uvolní a může se začít viklat, což vás určitě vyvede z rovnováhy, a to obrazně i doslova.

Jakou velikost šroubů na skateboard potřebuji?

Je zásadní objednat si šrouby na skateboard ve správné velikosti. Šroub musí projít deskou a destičkou trucku a pak ještě musí zbýt dostatek místa pro matici. Pokud je šroub příliš dlouhý, není snadné ho utáhnout, a navíc může překážet při grindech. Pokud je šroub příliš malý, může kdykoli vypadnout. Standardní délka šroubu pro skateboard je mezi 22,22 mm (⅞'') a 25,4 mm (1''), takže vybírejte v tomto rozsahu, pokud máte běžný podvozek. Pokud jezdíte s risery většími než 8,5 mm (⅛''), možná budete potřebovat delší šrouby.

Jsou šrouby na skateboard univerzální?

Matice a šrouby na skateboardy vyrábí řada značek a ve většině případů se dají použít na jakýkoli skateboard. Většina šroubů má hlavy Phillips nebo imbus. Jaký typ hlavy si vyberete, je jen na vás a na jízdu to nebude mít žádný vliv.

Každopádně je dobré použít šrouby a matice, které jsou speciálně designované pro skateboarding. Běžný hardware zpravidla není dostatečně pevný, aby zvládl napětí desky při skateboardingu.

Ale nezapomeňte na skate nářadí! Podívejte se na naši nabídku nářadí pro skateboard .

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky