Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Vosk na běžky

Měl by jste mazat své běžecké lyže?

Ano! Všechny běžecké lyže vyžadují vosk, který je nezbytný pro udržení lyží v dobré kondici. Nikdy nelze namazat moc a čím častěji budete mazat, tím lépe budete klouzat. Vosk pro běžecké lyžování je tu v několika typech, kluzný vosk, odrazový vosk a klystýrovací vosk. V této kategorii nenajdete jen sady vosků, ale taky vybavení pro tuning, které udrží vaše lyže v top stavu.

Použití skluzného vosku pomůže vašim lyžím hladce klouzat krajinou. U skluzného vosku máte možnost volit mezi tekutým, tuhým, nebo voskem v tubě. Tento druh vosku není pouze pro běžce, ale hodí se pro většinu lyžařů a snowboardistů.

Cílem odrazového vosku je opak, tedy je nevržen pro co nejlepší grip na sněhu. To je důležité pro zajištění pohybu vpřed při jízdě stopou. Podobný odrazovému vosku je klystýrovací vosk. Jde o nejlepivější dostupný vosk a je běžně nanášen za teplejších teplot, nebo na přemrzlém sněhu co roztál a znovu zmrzl.

Proč je důležitý tuning lyží?

Tunit vaše lyže se čas od času vyplatí a udrží je v dobré kondici. Výsledkem tunění budou lyže více responzivní, rychlejší a s lepším odrazem od sněhu. V závislosti na náročnosti daného úkonu a vaší zkušenosti, to můžete buď udělat sami, nebo požádat o pomoc profesionály. Není možné přesně určit po kolika použitích budou vaše lyže potřebovat údržbu, jelikož to záleží především na tom, jak často lyžujete.


Pokud se rozhodnete dělat tuning svépomocí, jsou ty tři kroky údržby: oprava skluznice, práce na hranách a voskování. Pokud si nejste jistí, zda potřebujete tuning, hledejte rýhy a díry ve skluznici. Pro práci na hranách, zkontrolujte rez a otřepy hran.

Pro snížení rizika poškození vašich lyží, nebo pokud potřebujete novou tašku na výlety do zapadákova, pak si to namířte do kategorie tašky a vaky na běžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky