×
Menu

Vázání pro běžky na klasiku

  Filtr
Značky
Kompatibilní boty
Desky pod toto vázání

Dobré vědět

Nákup vázání na běžky na klasiku

Pokud chcete vyměnit nebo doplnit své běžecké lyže na klasiku o nová vázání, je důležité vědět, jaký systém vázání chcete. Ty se dělí do tří kategorií - NNN (New Nordic Norm), SNS (Salomon Nordic System) a 75 mm (3-pin). Pokud již vlastníte pár bot na běžky, na vnější podrážce nebo v popisu výrobku se dozvíte, s jakým systémem vázání na severské lyže budou kompatibilní.

Jsou vázání NNN a SNS stejná?

Vázání NNN, které navrhla značka Rottefella, NENÍ stejné jako vázání SNS vyráběné společností Salomon. Viditelně je od sebe rozeznáte podle počtu hřebenů, které se táhnou po vázání. Vázání NNN mají dva tenčí hřebeny, zatímco vázání SNS mají jeden tlustý hřeben. Podrážky běžeckých bot musí odpovídat vzoru hřebenů, aby byly kompatibilní s vázáním.

Vázání NNN se stala dominantním typem vázání pro běžecké lyžování. Značky jako Fischer, Rottefella, Salomon, Atomic a Rossignol vyrábějí vybavení podle této konstrukce. Tyto značky také vytvořily své jedinečné verze, které pracují se systémem NNN. Na trhu se pravidelně objevují běžné názvy výrobků jako Turnamic, Prolink a NIS.

Pro lepší pochopení běžeckého lyžařského vázání se můžete podívat na našeho průvodce - Kompatibilita běžeckého vázání. Podívejte se na naši nabídku bot na běžky na klasiku a najděte ten pravý model pro vás.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky