Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Finger skateboardy

  Filtr
Značky

Fingerboard je skateboard kapesní velikosti

Fingerboardy jsou miniaturní skateboardy vyrobené ze dřeva nebo plastu - oblíbenější jsou dřevěné fingerboardy. Stejně jako běžné skateboardy se fingerboardy dodávají s kompletní sadou dílů, která obsahuje grip tape, hardware, dva trucky a čtyři kolečka. Finger skateboardy jsou obvykle dlouhé asi 100mm a široké přibližně 30mm. Díky tomu je lze snadno přenášet v kapse.

Některé fingerboardy se dodávají již smontované a jsou připravené k použití na triky ihned po vybalení z krabice. Pokud se však rádi věnujete technice a kutilství, můžete najít i sady, které je třeba sestavit.

Fingerboardové rampy a zábradlí pro miniaturní skatepark

S fingerboardovými zábradlími a rampami nebylo nikdy jednodušší postavit si skatepark uvnitř domu. Tyto miniaturní rampy a zábradlí se dokonale hodí k vašim mini skateboardům. Jsou vyrobeny tak, aby napodobovaly tvary a vlastnosti překážek běžných rozměrů skateparku.

V kapesní velikosti najdete vše od schodů a železných zábradlí až po quarter pipes, takže si je můžete vzít kamkoli do batohu. Pořízením sady různých ramp a zábradlí nejenže přidáte fingerboardingu na zábavě, ale také dále rozvíjíte své dovednosti.

Příběh, který stojí za finger skateboardy

Fingerboardy byly poprvé vyrobeny v 70. letech 20. století, ale tehdy je používali především profesionální skejťáci jako klíčenky. Fingerboardy se začaly více zviditelňovat na skejťácké scéně poté, co se v roce 1985 objevil podomácku vyrobený fingerboard ve skateboardovém videu "Future Primitive". Na konci 90. let 20. století začaly fingerboardy získávat širší popularitu a uznání i mimo skateboardovou komunitu.

V průběhu let se kvalita desek a dalších dílů fingerboardů zvyšovala. Lidé si začali uvědomovat, že fingerboardy nejsou jen na parádu, ale že je s nimi také spousta zábavy a skvěle simulují skutečné skateboardové triky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky