×
Menu

Klister

  Filtr
Značky
Teplota

Klistr patří do odrazové zóny

Odrazová zóna je část skluznice, kterou při odrazu směrem kupředu stlačíte na sníh. Na většině běžeckých lyžích tato zóna začíná pod patkou vázání a končí asi 40–50 cm ve směru ke špičce lyže. Odrazová zóna by se naopak neměla dotýkat sněhu při skluzu kupředu, což znamená, že se pod lyží při (zasloužených) sjezdech nevyskytne nežádoucí tření, které by nás stalo zbytečnou energii.

Klistr svou konsistencí připomíná lepidlo a používá se, když to ve stopě podkluzuje natolik, že běžný vosk nedokáže zajistit potřebné tření. V takové situaci mažeme do odrazové komory klistr namísto běžného odrazového vosku. Obecně platí, že klistr je třeba používat uváženě a je s ním třeba počkat, až když teploty vystoupí trochu výš. Je také skvělý pro dny, kdy sníh roztál a poté opět zmrzl.

Klistr SkiGo je dobrá volba

Předtím, než začnete mazat klistr, popřemýšlejte o metodě jeho odstranění a také jak při jeho aplikaci ochráníte vše, co je vám drahé, před lepivou pohromou. Ačkoliv se ke klistru váže mnoho humoristicko-strašidelných historek, klistr může být opravdový přítel. Například pokud na jaře začne sníh tát, s klistrem můžete sezónu o pár dní až týdnu protáhnout.

Asi jste si už všimli, že nabízíme spoustu klistrů od značky SkiGo. Věříme, že SkiGo vyrábí jedny z nejlepších klistrů na trhu, a to je důvod, proč jsme se rozhodli důvěřovat právě této značce.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky