×
Menu

Kolečka pro speed brusle

  Filtr
Značky
Průměr
Tvrdost koleček
Materiál jádra

Dobré vědět

Čím se liší kolečka na speed brusle?

Kolečka pro rychlobrusle nebo závodní brusle jsou kolečka speciálně designovaná pro inline bruslaře, kteří soutěží na maratónech, závodech nebo jen milují rychlou jízdu na bruslích.

Ve srovnání s kolečky pro rekreační bruslení jsou rychlobruslařská kolečka obvykle větší a tvrdší. Mají špičatý profil, který snižuje tření s povrchem, a proto tento typ kolečka snadno předjede všechny ostatní.

Jak si vybrat správná rychlobruslařská kolečka

První, co musíte při výběru udělat, je rozhodnout se, co přesně od své nové sady speed koleček očekáváte. Tato kolečka mají čtyři průměry –⁠ 90 mm, 100 mm, 110 mm a 125 mm. Čím větší je průměr, tím rychlejší může být vaše jízda.

90mm kolečka na inline brusle se doporučují začátečníkům a dětem, jelikož jsou stabilnější a ovladatelnější. 100mm a 110mm kolečka na inline brusle dosahují vyšších rychlostí a hodí se jak pro běžné bruslaře, tak pro závodníky. A konečně 125mm kolečka na inline brusle si volí bruslaři pro maratonové závody, aby mohli dosahovat těch nejvyšších rychlostí a co nejrychleji překonávat velké vzdálenosti.

Kolečka pro speed brusle vs kolečka na inline brusle

Jak už bylo zmíněno, kolečka pro rychlobruslení jsou větší a tvrdší než kolečka na jiné inline brusle. Kolečka pro jiné než rychlostní inline brusle mají průměr mezi 70 mm a 90 mm a jsou měkčí, aby poskytovala lepší přilnavost na většině povrchů tam venku. Rychlobruslařská kolečka jsou na druhou stranu tvrdší než jejich „silniční“ protějšky a jsou určená k jízdě po hladkých površích v interiéru, na rychlobruslařských okruzích a hladkých městských stezkách.

Chcete se dozvědět o kolečkách na inline brusle více? Podívejte se do našeho průvodce Slovníček pojmů ze světa koleček.

Pokud hledáte menší a zábavnější kolečka, pak se porozhledněte v naší nabídce koleček do freestyle bruslí a koleček na freeskate brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky