×
Menu

Kolečka pro speed brusle

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr
Tvrdost koleček

Dobré vědět

Rychlobruslařská kolečka - pro optimální rychlost

Kolečka pro rychlostní bruslení mají tradičně průměr v rozmezí od 80 do 110 mm. Moderní vývoj technologií později vedl k používání koleček o velikosti 125 mm, která umožňují dosahovat ještě větších rychlostí.

Tvrdost závisí na ploše. 85-87A je doporučovaná tvrdost pro hrubší asfalt, který je typický pro okresní silnice. Profil kolečka pro speed brusle je často uzší. Pokud je totiž v kontaktu s povrchem menší plocha, vzniká méně tření a kolečko se točí rychleji. Jakmile získáte více zkušeností s rychlostním bruslením, doporučujeme vám zvolit si co možná největší kolečka, která je ještě možné do vašich speed bruslí nasadit. Pokud s rychlobruslením teprve začínáte, pak se raději vyhněte velikosti 125 mm, která je sice rychlá, ale hůř se ovládá a také z počátku trochu děsí. Ostatně i s menšími kolečky můžete nabrat pořádnou rychlost. Kvalitní rychlobruslařská kolečka se skvěle chovají při odrazu a mají dobrou přilnavost k povrchu.

Dnes nejčastěji jen tři kolečka pro speed brusle

Ještě před pár lety více znamenalo lépe - a jezdilo se alespoň s pěti, ale i více kolečky v rámu speed bruslí. Dnes to ale platí přesně naruby a nejčastěji uvidíte kolem prosvištět rychlobruslaře pouze s třemi kolečky na každé speed brusli. Je to jednoduché: s méně kolečky a ložisky vzniká méně tření.

Poznámka: Nejvíce koleček v této kategorii se prodává bez ložisek. Zda jsou ložiska součástí balení je vždy zřetelně uvedeno v popisu produktu.

SkatePro