×
Menu

Skate Cross Country Skis

  Filtr
Značky
Délka
Kompatibilní systém vázání
Flex lyže

Dobré vědět

Co je třeba si pohlídat při výběru nových běžek na skate

Obecně platí, že běžecké lyže na skate jsou mnohem kratší a tužší než jakýkoli jiný typ běžeckých lyží. Jejich design je totiž přizpůsoben dynamickému pohybu a síle odrazu z každé běžky, který je typický pro skate techniku. Tato technika se v mnohém podobá pohybům bruslaře na ledě.

Pokud se chystáte pořídit nové skate běžky, je třeba je vybírat s ohledem na vaši dovednostní úroveň. Zkušení skate běžkaři budou pravděpodobně potřebovat tužší a lehčí model, zatímco běžkařům, kteří nemají tolik nabrusleno, bude spíše vyhovovat měkčí a pružnější model. Pokud si zvolíte měkčí model, můžete si dovolit drobné technické chyby a bude vám odpuštěno. Tužší běžky na skate naopak neodpustí nic, a vyžadují tudíž mnohem víc zkušeností.

Výška a hmotnost jsou pro skate na běžkách důležité

Pokud chcete vybrat ideální běžky na skate, je také důležité zvolit správnou délku. Co se týče délky běžek na skate, nenajdete žádná závazná doporučení, která jsou typická pro klasické běžky. Obecně platí, že běžky na skate by měly být dlouhé asi -10 až +10 cm, než je výška postavy běžkaře. O přesné délce rozhodnou pouze vaše osobní preference.

Také hmotnost lyžaře je při výběru běžek na skate velmi důležitá. Průvodce výběrem běžek, který vám pomůže vybrat ideální pár právě pro vás, najdete u každého konkrétního modelu v této kategorii.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky