×
Menu

Běžky na bruslení

  Filtr
Značky
Délka
Kompatibilní systém vázání

Dobré vědět

Co jsou to běžecké lyže?

Běžky na bruslení se používají pro Nordic disciplínu běžeckého lyžování. Tato forma běžeckého lyžování spočívá v tom, že lyžař provádí bruslařský pohyb podobný technice bruslení na ledě, který vytváří hybnost a klouže po zasněžených upravených tratích. Jedná se o skvělou formu pohybu a ideální způsob poznávání přírody. Kromě toho, že se jedná o relaxační koníček, má běžecké lyžování i svou soutěžní stránku, kdy profesionální sportovci závodí ve všech koutech světa.

Běžky na skate jsou k lyžaři připevněny pomocí specifického běžeckého vázání a bruslařských bot. Ty lze zakoupit jednotlivě, nebo si je můžete zakoupit v rámci balíčku, abyste měli všechno kompatibilní vybavení, a to vše pohromadě za výhodnou cenu.

Jakou velikost běžek potřebuji?

Délka běžek, kterou byste si měli vybrat, závisí na vaší hmotnosti, výšce a preferencích. U každé délky lyží je uveden doporučený interval hmotnosti uživatele, do kterého byste se měli vejít. Váhový interval umožňuje lyži vhodně se prohnout, abyste z ní získali co nejlepší výkon. Obecným pravidlem je, že lyže by měly být o 5-15 cm delší než vaše výška.

Pokud jste se zasekli mezi dvěma velikostmi, zamyslete se nad tím, co chcete s lyžemi dělat. Kratší skate lyže jsou obratnější a snadněji se používají, zatímco delší skate lyže vyžadují větší kontrolu, ale nabízejí vysokou rychlost.

Pokud se chcete podívat na boty a vázání na běžky pro bruslařský styl, prohlédněte si naši kategorii vázání na běžky a boty na běžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky