×
Menu

Nářadí pro Běžecké Lyže a Vybavení pro Lyžování

Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Nářadí na běžecké lyžování pro péči o lyže

Pokud chcete udržet své běžecké lyže v co nejlepším stavu a získat z nich co nejvíce, musíte mít nářadí pro běžecké lyžování. Při nesprávném zacházení se může zhoršit kvalita skluznice lyží. Široký rozsah teplot, působení vlhkosti v různých sněhových podmínkách a nečistoty mohou ovlivnit přilnavost a skluzovou zónu lyží.

Údržba běžeckých lyží zahrnuje voskování, škrábání a kartáčování. Čistič běžeckých skluznic se používá k odstranění nečistot ze skluznic klasických běžeckých lyží. Pokud jste si ještě neprohlédli naši kolekci vosků na běžecké lyže, podívejte se na naše vosky Kick Wax a Glide Wax.

Jak se čistí běžecké lyže?

Poté, co jste běžecké lyže navoskovali a odstranili většinu vosku pomocí škrabky na lyže, je čas použít kartáče. Kartáče na běžecké lyže pomáhají odstranit vosk, který škrabka odstranit nedokáže, a strukturují skluznici, čímž dále zlepšují výkon lyže.

Kartáčujte lyže dlouhými tahy od špičky k patě středně silným tlakem. Při kartáčování byste měli vidět malé částečky vosku, které se shromažďují na konci tahu. Pokračujte v tomto procesu, dokud již neuvidíte žádný drobný voskový prach. Nylonový kartáč je nejlepší, pokud budete lyžovat ve velmi chladných podmínkách, zatímco mosazný kartáč lépe připraví vaše lyže na teplejší podmínky. Použití kartáče na lyže z koňských žíní je dobrým způsobem, jak dokončit proces kartáčování bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Pokud se vaše voskované klasické lyže potýkají s problémy v mokrém a teplém sněhu a nedokážou se udržet na lyžích, podívejte se na vosk Klister Wax. Ten dodá odrazové zóně extra přilnavost, když je sníh příliš kluzký.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky