Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Hokejové brusle

  Filtr
Značky
Velikost boty
Vlastnosti vnitřní botičky
Vyměnitelné nože

Dobré vědět

Materiály a vlastnosti hokejových bruslí

Není překvapením, že při hokeji potřebuješ brusle, které jsou pevné, tuhé a optimalizované pro rychlou akceleraci, zastavení a zatáčení. V této kategorii najdete širokou nabídku dámských i pánských hokejových bruslí, protože hokejové brusle jsou většinou unisexové.

Hokejové brusle mají dobrou oporu kotníku a lehce prohnutý rám, díky kterému jsi schopný hbitě zrychlit a rychle manévrovat. Navíc mají hokejové brusle robustní design a jsou obvykle dostupné s tkaničkovým šněrováním namísto přezek, protože díky tkaničkám získás optimální padnutí.

Most ice hockey skates are made of PU-leather and plastic. PU-leather is not quite as flexible as genuine leather, but instead, it is extremely durable and strong. When you play ice hockey, your ice hockey skates are exposed to impacts with other player’s sticks, the puck, and collisions with other players, and because of that, they have to be strong to protect your feet as much as possible.

Většina hokejových bruslí je vyrobena z polyuretanové kůže a plastu. Polyuretanová kůže není tak ohebná jako pravá kůže, ale zato je odolná a pevná. Když hraješ hokej jsou tvé brusle vystaveny nárazům od hokejek ostatních hráčů, puku a střetů s jinými hráči a proto musí být pro maximální ochranu tvých nohou silné.

Čepele mají několik funkcí, vytváří pohyb ale fungují také jako brzdy. Navíc je možné díky čepelím rychle startovat i brzdit. Hokejové brusle by měly být rychlá, ale manévrovatelnost je taktéž zásadní. Pro pravidelné použití (týdenní tréninky a tím i mnohá ostření) doporučujeme brusle s noži z nerezové oceli, jelikož jsou velice odolné a vhodné pro opakovaná ostření.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky