×
Menu

Dětské helmy na koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost

Dobré vědět

Dětské helmy na koloběžku zajistí bezpečnost vašeho dítěte

Dětská helma na koloběžku je nejdůležitějším ochranným prvkem, který by vaše dítě mělo mít při jízdě na koloběžce. Helmu na koloběžku by měly nosit děti všech věkových kategorií a schopností, od prvňáčků na tříkolové koloběžce až po děti, které dělají triky na koloběžce ve skateparku.

Všechny dětské helmy na koloběžky v této kategorii mají certifikáty EN 1078. Jedná se o evropskou bezpečnostní normu, která je považuje za bezpečné pro použití při jízdě na koloběžce, bruslích a kole.

Používejte helmu na koloběžku místo cyklistické helmy

Dětské helmy na koloběžky jsou konstruovány několika odlišnými způsoby než ty cyklistické, díky čemuž jsou při jízdě na koloběžce mnohem bezpečnější. Zadní část dětských helem na koloběžku pokrývá celou zadní část hlavy až ke krku. Tím se liší od cyklistických helem, které končí až dále na hlavě. Helmy na koloběžku jsou takto navrženy proto, aby chránily děti při pádu dozadu, což se při jízdě na koloběžce stává častěji než při jízdě na kole.

Další vlastností dětských helem na koloběžky je odolnost vůči více nárazům. Pevný materiál udrží svůj tvar i při vícenásobných pádech/nárazech, zatímco cyklistické přilby je běžně třeba vyměnit po jednom silném nárazu.

Dětská helma na koloběžku by měla být na prvním místě v seznamu, pokud jde o ochranu při jízdě na kolobězce, a je nezbytné zajistit, aby správně seděla. Další rady naleznete v našem průvodci Jak nosit helmu. Pokud hledáte ochranu kolen, loktů a zápěstí, podívejte se na naše sady chráničů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky