Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Vázání na běžky

Dobré vědět

Co je to vázání na běžky?

Vázání na běžky je to, co připevňuje lyže k botě, a dělí se na tři typy podle disciplíny: klasické, skate a backcountry. Pokud jde o výběr bot a vázání pro běžecké lyžování, je nejdůležitější mít na paměti, že podrážky bot se liší v závislosti na modelu. To znamená, že ne všechna vázání budou s vašimi botami kompatibilní.

Jaké jsou různé typy vázání na běžky?

Existuje několik různých typů vázání na běžecké lyžování. Nejběžnějším systémem na trhu je dnes systém New Nordic Norm (NNN). Existují dva typy vázání NNN: běžné vázání NNN, které se používá pro skate a klasické disciplíny, a NNN BC, které se používá pro backcountry. Oba styly se vyznačují tím, že mají na desce vázání dva hřebeny.

V rámci značky NNN se setkáte s produkty označenými jako Turnamic, Prolink a NIS. V podstatě se jedná o názvy, kterými značka označuje své modely. Důležité je si uvědomit, že všechny jsou kompatibilní se systémem NNN. Pokud jde o vázání NNN BC, hodí se pouze k botám NNN BC.

Dalším systémem, se kterým se můžete setkat, je Salomon Nordic System (SNS). Jedná se o starší systém vázání, který se již nevyrábí, a byl určen pro klasické i bruslařské boty. Vázání má pouze jeden hřeben, což znamená, že systém SNS není kompatibilní s botami New Nordic Norm.

A konečně nejnovějším systémem je Xplore BC. Tento systém, vytvořený firmou Rottefella, využívá technologii kolíků na špičce a je navržen tak, aby maximalizoval stabilitu a oporu. Tento systém funguje pouze s botami Xplore BC.

Pokud stále pochybujete o kompatibilitě jednotlivých systémů nebo se jen chcete dozvědět více, podívejte se na našeho průvodce kompatibilitou vázání, kde vás provedeme vším, co potřebujete vědět.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky