×
Menu

Vázání na běžky

Zvolte běžecké vázání, které sedne vašim botám!

Při výběru vázání na běžky je důležité zvolit model, který si bude rozumět jak s vašimi botami, tak s vaším běžkařským stylem. Nejprve je tedy třeba rozhodnout z jaké ze tří kategorií vázání vybírat: klasika, skate a backcountry.

Různé typy bot mají také různé typy podešví, a jsou tudíž kompatibilní jen se specifickým typem vázání. Jedná se o velmi důležitý faktor, na který je třeba při výběru dávat velký pozor.

NNN nebo SNS?

Ve vázání typu NNN (New Nordic Norm) jsou boty uchycené pouze v přední části vázání a pata zůstává volná. Vázání NNN mají jednoduché ovládání (snadné nazouvání/vyzouvání) a při jízdě jsou velmi flexibilní.

Dalším systémem je SNS (Salomon Nordic System), který vyvinula značka Salomon. Jedná se o nášlapné vázání s jednou nebo dvěma hrazdičkami, které drží botu pevně ve vázání, ale přesto se velmi snadno nazouvá a vyzouvá. Pata je též volná, a tudíž s velkou mírou flexibility. SNS vázání je skvělá volba pro lyžaře, kteří chtějí optimální výbavu pro sjezd.

Nemůžete se rozhodnout? Některé z našich SNS vázání jsou kompatibilní se systémem NNN. Hledejte slovo „prolink“ v popisu produktu.

Zima se blíží — s nadílkou nových vázání na běžky

V minulosti trhu dominovaly systémy NNN a SNS. Ale nyní platnost patentu pro NNN vázání, který vlastnila značka Rottefella, vypršela. Salomon okamžitě zareagoval a přišel na trh se zmíněným systémem Prolink, ale zároveň se na trhu objevili noví hráči. Dvě další známé značky, Fischer a Rossignol, spolu intenzivně spolupracovaly po celý rok 2017 a vytvořily nový systém vázání – Turnamic.

Turnamic systém je speciální snadným nazouváním – vyzouváním, snadným seřízením a jednobodovou fixací. Toto vázání lze snadno seřídit se zacvaknutou botou, a to zcela bez nářadí – pouhým stisknutím tlačítka. Posuňte ho dopředu pro lepší přilnavost, nebo dozadu pro lepší skluz. Kromě toho je vázání Turnamic připevněné jen v jednom bodě (systém Flowflex), takže si lyže zachovává volný flex.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky