×
Menu

Kolečka na brusle

  Filtr
Značky
Průměr kolečka
Tvrdost koleček
Ložiska a podložky (spacery)
Klasifikace a přesnost ložisek
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Inline kolečka z PU gumy

Kolečka pro brusle jsou zpravidla vyrobena z polyuretanu (PU), který je velmi trvanlivým druhem gumy s výbornou přilnavostí. Z inline koleček z gumy se i po dlouhém užívání odrolí pouze malé částice. Jsou tudíž mnohem odolnější a v porovnání s plastovými kolečky, která mohou pod vlivem okolí snáze prasknout, mají delší životnost. Ve SkatePro vám proto nabízíme pouze kolečka vyrobené z PU gumy, abychom si byli jisti, že si u nás kupujete pouze kvalitu.

Velikost - kolečka pro fitness, urban brusle a další

Všechna inline kolečka mají šířku 24 mm, takže si nemusíte s šířkou koloček dělat starosti, určitě se do bruslí vejdou. Složitejší je to s průměrem koleček. Průměr koleček je třeba volit tak, aby odpovídal vašemu jízdnímu stylu. Také se před koupí ujistěte, že zvolená kolečka jsou vhodná pro váš současný rám. Pro inline kolečka platí následující:

  • Čím větší průměr koleček, tím snazší je udržet stálou rychlost.
  • Čím menší průměr koleček, tím lepší ovládání bruslí.

Doporučujeme následující velikosti:

  • Urban brusle / pravidelné bruslení: 80-84 mm
  • Fitness brusle: 90-100 mm a případně též 110 mm
  • Speed skating: 90-125 mm
  • Inline hokej: 72-80 mm

Pokud se chcete dozvědět o kolečkách do bruslí více a zjistit, co přesně znamená, když se řekne tvrdost koleček, přilnavost a pružnost, pak si najděte chvilku a přečtěte si našeho průvodce terminologií koleček.

Upozornění:
Ve specifikaci produktu se dozvíte, zda se inline kolečka prodávají s ložiskem nebo bez ložiska. Také se dozvíte, kolik koleček je v balení.

SkatePro