×
Menu

Kolečka na inline brusle

  Filtr
Značky
Průměr kolečka
Tvrdost koleček
Ložiska
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Jak vybrat kolečka pro inline brusle?

Kolečka pro inline brusle, se vyrábějí v různých velikostech, tvarech a tvrdostech. Chcete-li si vybrat správná kolečka pro vaše inline brusle, musíte vzít v úvahu druh prostředí, ve kterém chcete bruslit, spolu s preferovaným stylem bruslení.

Důležité parametry

velikost

Kolečka pro inline brusle mají průměr od 60 mm do 125 mm. Malá kolečka jsou optimální pro kratší jízdu a pro jezdce, kteří vyžadují větší obratnost, jako jsou slalomáři nebo hokejoví hráči. Pokud jste příznivci rychlobruslení, bruslení na dlouhé vzdálenosti a maratonského bruslení, měli byste si pořídit větší kolečka. Tento typ koleček nabízí bezkonkurenční dojezdovou vzdálenost a rychlost.

PROFIL

Profil koleček pro inline brusle poznáte podle tvaru vašich koleček. Určuje, jak se kolečka při bruslení dotýkají země. Široké ploché kolečko poskytuje lepší přilnavost a větší trakci, ale na většině povrchů nebude dobře klouzat. Zaoblená kolečka poskytují dobrou stabilitu s dobrou schopností zatáčet a obvykle jim dávají přednost urban bruslaři a freestyle bruslaři. Užší špičatá kolečka upřednostňují rychlobruslaři a bruslaři na dlouhé vzdálenosti, protože zajišťují menší valivý odpor a vyšší přenos síly.

DUROMETR

Durometr koleček určuje jejich tvrdost. Tvrdost koleček se měří pomocí stupnice typu A. Stupnice hodnocení se pohybuje od 0A do 100A. Durometr koleček inline bruslí se obvykle pohybuje mezi 68A (měkká) a 90A (tvrdá). Měkká kolečka se používají, když potřebujete větší přilnavost a rychlost není hlavní prioritou, například na kluzkém povrchu krytého kluziště. Kromě toho přispívají k tomu, že je jízda plynulejší, takže je dobré je používat na nerovném asfaltu. Tvrdá kolečka, která nabízejí menší tření, jsou optimální pro městské bruslaře bruslící na hladkém betonu ve skateparku, stejně jako pro bruslaře, jejichž cílem je dosáhnout vysoké rychlosti.

Chcete vědět, jak vyměnit kolečka na bruslích? Podívejte se na našeho průvodce Jak vyměnit kolečka inline bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky