×
Menu

Lyžařské hůlky

  Filtr
Značky
Délka
Vhodné pro
Určení
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Lyžařské hole jsou nezbytné pro rovnováhu

Lyžařské hole jsou nezbytnou výbavou každého lyžaře. Poskytují rovnováhu při lyžování a pomáhají vám pohybovat se nejen při výšlapu. Délka a materiál lyžařských holí se může lišit, ale skládají se vždy ze stejných součástek.

Každá lyžařská hůlka má poutko umožňující napětí mezi zápěstím a holí pro lepší odpich. Poutka rovněž zajišťují, že vám hole nespadnou tak snadno při lyžování. Na spodním konci hole je obvykle plastový kulatý klobouček zamezující holi zapíchnout se hluboko do sněhu.

Materiál lyžařských holí

Hůlka na lyže jsou vyrobeny z různých materiálů. Materiál holí udává jejich váhu a odolnost. Po mnoho let byly mezi lyžaři nejběžnější hliníkové hole. Jsou dobré kvality a seženete je za dostupnou cenu, což z nich dělá skvělou volbu pro začátečníky a rekreační lyžaře.

Dalšími populárními materiály je kompozit a karbonové vlákno. Karbonové lyžařské hole jsou tuhé a velmi lehké. Tato kombinace poskytuje skvělý výkon na sjezdovkách a rychlé časy potřebné při závodech. Právě to jsou důvody, proč jsou obvykle preferovány pokročilými lyžaři. Kompozitové lyžařské hole jsou stále více populární, jelikož jsou snadno ovladatelné a hodí se pro hladké zatáčky.

Jak dlouhé by lyžařské hůlky měly být?

Vhodná délka holí záleží na lyžařském stylu a osobní preferenci. Obecným pravidlem je raději zvolit hole trochu kratší, než příliš dlouhé.

Pro lyžaře libující si v provádění triků v parku je běžné, že volí hole o 10-20cm kratší, než standardně. Pro touring na lyžích je doporučeno zakoupit délkově nastavitelné hole. Výstup na kopec vyžaduje hole delší, zatímco ma sjezd se hodí hole kratší. Právě kvůli tomu jsou nastavitelné hole perfektní volbou. Můžete se také podívat na naši tabulku velikostí lyžařských holí, která vám pomůže s volbou vhodné délky.

Jste běžcem na lyžích? Pak si neváhejte prohlédnout naši nabídku holí pro běžecké lyžování.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky