×
MENU

Heelys - Boty na kolečkách

  Filtr
Barvy
Velikost boty
Kolečka
Světla
Polstrování

Dobré vědět

Heelys - bota, která to umí rozjet

Heelys boty vám umožní bruslit, ať jste kdekoli. Heelys vypadají jako zcela normální skate boty, každého proto velmi překvapí, když se najednou začnete klouzat po ulici.

Heelys boty - jak začít s botami na kolečkách

Malý pohyb stačí a můžete se v Heelys botách rozjet! Nejdříve spořádaně kráčet, poté vymáčknout kolečko z podrážky pohybem chodidla a rozjet to, a když se to opět jaksi nehodí, stačí pouze zamáčknout kolečka v podrážce a vykročit jako v běžných skate botách.

Jak zahájit jízdu? Jakmile jsou kolečka připravené k jízdě, jednoduše přeneste vaši váhu na paty, kde jsou kolečka namontována. Technika jízdy v botách s kolečky je celkem jednoduchá a lze si ji rychle osvojit. Když se chystáte zastavit, můžete zvolit jemné nebo tvrdé brzdění. Pokud použijete jemný způsob, stačí zvednou předek boty o něco výš tak, aby vaše pata začala brzdit o chodník. „Heeling“ vám možná připomíná inline bruslení, ale technika je jiná. Jelikož se kolečka nacházejí pouze pod patou boty, kdykoliv, když „jde do tuhého“ a hodilo by se vám více kontroly, stačí přenést váhu dopředu a zastavit.

Heelys kolečkové boty - originální boty s kolečky

Originální kolečkové boty Heelys si můžete pořídit s kvalitními FAT kolečky a dobrými ložisky, které jsou zárukou spokojené a pohodové jízdy. FAT kolečka jsou standardní, široká Heelys kolečka, která mají velmi dobrou přilnavost k povrchu.

Tyto boty s kolečky přišly na svět v USA v roce 2000 a odtud se rozšířily po celém světě. Heelys pro děti si rychle získaly své fanoušky z řad malých i dospívajících dětí, a to jak ve verzích Heelys pro chlapce, tak Heelys pro dívky. Ale Heelys samozřejmě existují i pro dospělé, takže každý, bez ohledu na věk, si může vybrat a užít si spoustu aktivní zábavy v partě či s celou rodinou.

Můžete si vybrat Heelys s jedním kolečkem nebo Heelys se dvěma kolečky, v obou variantách jsou kolečka zabudovaná v patě. Originální model Heelys měl pouze jedno kolečko, ale mnoho lidí dává přednost modelu s 2 kolečky, se kterými se zpravidla lépe jezdí.

Mohu v botách na kolečkách dělat triky?

V kolobotách můžete jezdit indoor i outdoor a je jednoduché se v nich kouzat na chodbách ve škole nebo v supermarketu. Ale je rozhodně možné s nimi vyrazit i do skateparku, pokud si chcete vyzkoušet pár triků.

Můžete dělat tradiční triky jako skatovat dozadu, na jedné noze nebo dělat otočky. Ale nic vám nebrání zkoušet i náročnější triky, jako jsou triky ve výskoku. Pro skoky v Heelys je typické buď se odrážet z nebo přistávat na nějakém objektu. Pokud vaše Heelys mají nylonovou podrážku na grindování, můžete s nimi grindovat na railech, a pod.

Boty na kolečkách na tancování - rozhýbejte svůj tanec na Heelys

Možnosti, které ti Heelys nabízí, jsou neomezené. Pro tanečníky a tanečnice a všechny milovníky tance jsou pohyby na Heelys novým zdrojem inspirace. Pokud miluješ tanec, rozhodně je vyzkoušej!

V mnoha telentových soutěžích se objevili tanečníci, kteří do svých vystoupení zakomponovali kolečkové boty. I profesionální umělci, jako třeba Usher, použili Heelys ve videoklipech nebo na koncertech či taneční scéně. Pro inspiraci si pusťte videoklip k písni „U do not have to call“ z roku 2002, kde najednou Usher vyjede ke kameře z místnosti plné tančících lidí. Vypadá to opravdu cool, ale ve skutečnosti tento trik není pouze pro profesionální tanečníky, jelikož s kolečkem v botě ho může zvládnout každý, kdo se rád hýbe a tančí.

Od té doby mnoho tanečníků zakomponovalo boty s kolečky do svých choreografií pro dosažení extra wow efektu. A to je jasný důkaz, že Heelys dokonale kombinuje vlastnosti běžných bot a dvouřadých bruslí a že lze rychle a snadno přecházet z jednoho módu do druhého a třeba i vytvářet skutečně trendy choreografie plné překvapení.