×
Menu

Běžecké Lyže pro Backcountry

  Filtr
Značky
Délka
Mazání lyží
Typ lyže

Dobré vědět

Běžecké Lyže pro Jízdu Mimo Tratě

Ze tří stylů, které běžecké lyžování nabízí, je backcountry tou nejoriginálnější a nejdobrodružnější verzí. Na rozdíl od klasických a skate lyží, které se nejlépe používají na upravených tratích, jsou backcountry lyže, nazývané také turistické běžky, doma v čerstvém nebo alespoň nedotčeném sněhu. Zasněžená pole a údolí jsou běžnými oblastmi, které backcountry lyžaři rádi prozkoumávají. Zkušení lyžaři si užívají delší výlety a někdy přespávají v chatách. Rekreační běžkaři naopak nacházejí velkou radost v tom, že si v backcountry zalyžují jen několik hodin jako zážitek z přírody nebo cvičení.

Jakou Velikost by Měly Mít Běžecké Backcountry Lyže?

Běžecké lyže pro backcountry by měly být přibližně o 15-25 cm delší, než je celková výška lyžaře. Dlouhé lyže poskytují velkou plochu, aby se nezabořily do sněhu. Pro zkušenější nebo těžší lyžaře je běžné zvolit lyže na delším konci stupnice. O šířce lyží mohou rozhodovat obecné sněhové podmínky ve vaší oblasti. Širší lyže jsou vhodnější do čerstvého, měkkého sněhu, zatímco užší lyže se lépe osvědčí na tvrdším sněhu.

Klasické Lyže vs. Běžecké Lyže Backcountry

Na první pohled mohou vypadat podobně, ale je mezi nimi několik důležitých rozdílů. Backcountry lyže mají běžně kovové hrany a jsou širší než klasické běžecké lyže. To je způsobeno odlišnými sněhovými podmínkami, které můžete v backcountry zažít. Kovové hrany pomohou při držení na ledovém povrchu a větší šířka pomůže při nadnášení, když narazíte na hlubší sníh.

Backcountry běžecké lyže vyžadují specifické vázání a boty, které si můžete prohlédnout v našich kategoriích Vázání na běžky – backcountry a Boty na běžky Backcountry. Pokud potřebujete veškerou výbavu od A do Z, skvělou volbou je vybrat si balíček běžeckých lyží pro backcountry obsahující vše, co budete potřebovat, za výhodnou cenu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky