×
Menu

Skateboard Deck Rails

K Čemu Slouží Rails na Skateboardové Desky?

Skateboardové rails neboli skateboard deck rails jsou plastové lišty, které se připevňují na spodní část paluby. Skate deck rails jsou určeny ke zlepšení vašich skluzových dovedností, protože plastový materiál zajišťuje hladší a snadnější skluz. Používání deck railů usnadňuje provádění mnoha triků a umožňuje klouzat po povrchu, který by jinak nebyl vhodný pro skateboardování. Pokud vám například dělají problémy boardslidy a lipslidy, pak je používání railů skvělým způsobem, jak je rychleji zvládnout.

Mít pár deck railů má i další výhody. Pomáhají chránit vaši palubu, usnadňují uchopení prkna a také chrání vaši grafiku.

Jak Nainstalovat Raiols na Desku Skejtu

Instalace nové sady railů je poměrně jednoduchá a vše, co potřebujete, je šroubovák nebo elektrická vrtačka. Než však začnete, musíte se rozhodnout, kam chcete kolejnice umístit. To je nakonec na vás, ale doporučuje se umístit je asi 1-1,5 palce od okraje paluby.

Chcete-li kolejnice nainstalovat, musíte je nejprve vyrovnat tak, aby byly rovnoběžné mezi sebou a s okrajem paluby. Poté opatrně zašroubujte šrouby, které byly dodány s kolejnicemi, a ujistěte se, že po dokončení žádné netrčí ven. To bude snazší při použití elektrické vrtačky, nicméně to lze provést i běžným šroubovákem.

Pro údržbu rails budete muset čas od času šrouby dotáhnout. Důvodem je nejen to, že se šrouby časem uvolňují, ale také to, že se plastový materiál po pravidelném používání opotřebovává.

Dalším způsobem, jak bruslit na více površích, je použití vosku, proto se podívejte na naši Nabídku Vosků na Brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky