×
Menu

Roller derby bruslení

Co je Roller Derby?

Roller derby je zábavný fyzický sport, kde cílem hry je bruslit po krytém kluzišti a lapovat, neboli obíhat, soupeře. Rolle derby vynalezl Leo Seltzer ve třicátých letech minulého století. Roller derby je nejpopulárnější v USA, ale hraje se po celém světě. Tento sport je známý svou inkluzivitou a vysokou úrovní hráček. Většina roller derby her se hraje na plochých a oválných drahách.

Hráči roller derby mají brusle se čtyřmi kolečky, které vypadají podobně jako klasické kolečkové brusle. Při soutěži si hráči zvolí jméno, které slouží jako jejich alter ego, kdykoliv hrají derby. Kromě toho jsou hráči známí tím, že mají barevné a výrazné unifrmy, často nosí zářivý make-up a barvy na obličej.

Derby bruslení je známé tím, že je velmi fyzickou aktivitou, a nosit ochranné pomůcky je nutností. I přesto existují i juniorské ligy pro mladší hráče.

Jak Roller Derby funguje

Roller derby je rychlý a kontaktní sport, který se hraje mezi dvěma týmy složenými z 5 hráčů. Skvělá zábava pro účastníky i diváky, hra s roller derby se označuje jako zápas. Každý zápas se skládá ze dvou 30minutových období, které se skládá ze série krátkých dvouminutových intervalů, označovaných jako „jams“.

Oba týmy si vyberou rušičku, která má na helmě označení v podobě hvězdy. Zbytek členů týmu se nazývá blokátoři a jejich zodpovědností je zabránit rušičům, aby se dostali kolem kluziště. Cílem rušičky je obejít blokátoře soupeřících týmů a získat tak body.

Jak začít s Roller Derby

Roller derby můžete začít s párem klasických kolečkových bruslí, ale důrazně doporučujeme časem sáhnout po odolných Derby bruslích. Dalším krokem je najít místní roller derby klub ve vašem okolí a poté budete připraveni! Jelikož se jedná o velmi fyzický sport, nezapomeňte si vzít chrániče, chrániče zubů a ochranné kalhoty.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky