Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Roller derby bruslení

Co je to Roller Derby?

Roller derby je zábavný, fyzický sport, jehož cílem je jezdit na bruslích po krytém oválném kluzišti a objíždět soupeře. Varianta tohoto sportu byla vynalezena v USA ve 30. letech 20. století, ale dnes se hraje po celém světě. Celkem již existuje více než 1250 týmů, tzv. lig. Většina zápasů roller derby se hraje na rovných drahách, nikoli na drahách s náspy. Tento sport je známý vysokým počtem hráček.

Hráčky roller derby nosí boty se čtyřmi kolečky, které vypadají podobně jako klasické kolečkové brusle. Při soutěžích si hráči volí vlastní jméno, které funguje jako jejich alter ego, kdykoli hrají derby. Kromě toho jsou hráči známí tím, že si svůj look ozvláštňují například výrazným make-upem, barvami na obličej a síťovkami.

Derby je známé tím, že je to velmi fyzicky náročná aktivita, a proto je nutné nosit ochranné pomůcky. Navzdory této fyzické náročnosti existují i juniorské ligy pro mladší hráče.

Čím se vyznačují derby brusle?

Brusle na kolečkové derby jsou navrženy tak, aby vám při zápasech kolečkového derby poskytly hbitost. Brusle na derby jsou známé tím, že mají nízký střih a krátký rozvor, což umožňuje větší pohyblivost a flexibilitu. Brusle obsahují polstrování, které zajišťuje pohodlné nošení a poskytuje vám ochranu proti jakýmkoli tvrdým nárazům.

Kolečkové brusle pro derby mohou být vyrobeny z kůže, umělé kůže vhodné pro vegany nebo nylonu, což zajišťuje kvalitní a odolnou botu.

Jak by měly brusle na kolečkové derby sedět?

U bruslí na derby je důležité, aby vám dobře padly a zároveň netlačily nohy. V závislosti na modelu lze některé brusle tepelně vytvarovat, aby dokonale padly, předtím se však ujistěte, že jste si to ověřili u konkrétního výrobku.

Jakou velikost bruslí na kolečkové derby si tedy mám koupit? Nezapomeňte, že všechny značky vyvíjejí své brusle trochu jinak, takže nelze zobecnit, zda jsou brusle na kolečkové derby velké nebo malé. Proto je důležité zkontrolovat tabulku velikostí jednotlivých modelů, abyste se ujistili, že vám správně padnou.

Pokud si chcete o bruslích a kolečkách na derby přečíst více, přečtěte si našeho průvodce Jak vybrat brusle na derby bruslení.

Porazte soupeře s derby kolečkami

Zápas roller derby vyžaduje, abyste bruslili rychle, ale zároveň měli kontrolu nad tvrdým povrchem. Přestože kolečka pro derby mají obrovské množství skvělých designů, které se budou určitě hodit k vašemu derby vzhledu, je třeba před nákupem zvážit některé technické aspekty.

Kolečka pro derby bruslení jsou určena pro použití na vnitřních površích, a proto jsou obvykle tvrdší než kolečka pro quad brusle, která byste použili venku. Hráči obvykle volí durometr mezi 88-99A, ale největším faktorem je zde to, na jakém povrchu budete hrát. Pokud víte, že budete hrát na lepivých podlahách, pak volte vysoký durometr 94A a více. Pokud se naopak bude jednat o kluzkou podlahu, zvolte nižší durometr. Dobré univerzální kolečko bude mít durometr kolem 90-93A.

Jakou velikost mají mít derby kolečka?

Rozměry, které je třeba vzít v úvahu, jsou průměr a šířka. Průměr 59 až 62 mm je nejběžnější pro bruslení v hale a uvidíte, že většina hráčů roller derby používá tuto velikost, aby mohli rychle zrychlovat. Pokud jde o šířku, širší kolečka (nad 40 mm) nabídnou větší stabilitu, zatímco užší kolečka budou obratnější.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky