×
Menu

Dětské lyže a lyžařské vybavení pro děti

  Filtr
Barvy
Značky
Délka
Vhodné pro
Schopnosti

Dobré vědět

Proč zvolit dětské lyže?

Když rodiče poprvé vezmou své děti na lyže, zpravidla si lyžařské vybavení pro děti půjčí. A pro první dětské krůčky na lyžích to rozhodně není špatný nápad. Pokud má ale dítě příležitost lyžovat častěji, rozhodně se vyplatí pořídit si vlastní dětské lyže a lyžařské vybavení. Vlastní vybavení vám totiž přináší celou řadu výhod. Dítě si na své vybavení zpravidla lépe zvykne, může-li si doma lyže nasadit a trénovat chůzi a otočky na koberci nebo dokonce i na místním svahu, napadne-li trochu sněhu, a vlastní vybavení je také zárukou kvality a větší bezpečnosti. A v neposlední řadě se také vyhnete čekání ve frontě u půjčovny.

Výhody nákupu vlastních dětských lyží

Při vývoji dětských lyží se bere v úvahu váha, stavba těla a technika malých lyžařů. A ačkoliv jsou dětské lyže podobné lyžím pro dospělé, v několika důležitých ohledech se odlišují. Dětské lyže jsou lehčí a snáze se ovládají. Pokud svému dítěti pořídíte kvalitní lyže, vaše dítě si rychleji osvojí správnou lyžařskou techniku, nabere zkušenosti a lyžování si začne opravdu užívat a těšit se na něj.

Různé druhy dětských lyží

Dětské lyže jsou k dispozici ve stejných typech jako lyže pro dospělé.

ALLMOUNTAIN LYŽE:

Allmountain lyže jsou všestranným typem lyží, vhodným pro sjezdovky, a díky jejich dostatečné šířce umožňují také bezpečně prozkoumat i oblasti mimo sjezdovky. Většina dětí si lyžování s tímto typem lyží výborně užije.

ZÁVODNÍ LYŽE:

Dětské závodní lyže jsou zárukou bezpečí a stability ve vysokých rychlostech. Jsou vhodné pro pokročilé lyžaře. Obvykle se jedná o užší a mírně tvrdší typ dětských lyží, které ocení zejména děti, které baví hodně rychlá jízda. Jsou určené pro rychlé a technické lyžování na tvrdém sněhu.

Twintip LYŽE:

Twintip znamená, že lyže má přední a zadní špičku ohnutou směrem nahoru, což umožňuje jízdu na switch (pozadu) a dělání triků na sjezdovkách a v parcích. Twintip se stal víceméně standardem pro freeridové lyže. Dětské twintip lyže jsou obvykle širší v přední části, uprostřed a vzadu a jsou zkonstruovány z měkčích materiálů pro utlumení nárazu při přistání. Další výhodou twintip lyží je, že zvednuté konce lyže se méně zasekávají v nerovnostech na sjezdovce, mimo sjezdovky a v parcích.

Prohlédněte si kategorii dětských lyží a prozkoumejte naši širokou nabídku lyží a dětského lyžařského vybavení.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky