×
Menu

Chrániče zápěstí

  Filtr
Značky
Velikost

Potřebuji při bruslení chrániče zápěstí?

Chrániče zápěstí jsou nezbytnou součástí vybavení každého bruslaře a bruslařky. Chrániče zápěstí jsou navrženy tak, aby zabránily zranění při pádu dopředu na ruce. Proto je doporučujeme jak pro začínající, tak i zkušené bruslaře.

Jakou velikost chráničů zápěstí potřebuji?

Chrániče zápěstí by vám měly pevně sedět. Příliš volné vám budou při bruslení sklouzávat, příliš těsné vám budou bránit v krevním oběhu. Před výběrem nového páru chráničů zápěstí nezapomeňte zkontrolovat velikostní tabulku konkrétního výrobku. Jako obecné vodítko si změřte nejširší obvod ruky kolem kloubů a také obvod zápěstí.

Jak nosit chrániče zápěstí

Chcete-li si chrániče zápěstí na bruslení správně upevnit, najděte nejprve tvrdý kus plastu, kterému se říká dlaha. Otevřete chránič a nechte část s dlahou směřovat k zemi. Vložte ruku dovnitř tak, že necháte palec projít bočním otvorem. Poté utáhněte chránič pomocí pásků na suchý zip. Aby dlaha dokonale seděla, měla by být rovnoběžná s vaší paží.

Případně si můžete pořídit pár závodních rukavic, které nejsou tak objemné jako chrániče zápěstí. Nabízejí vyšší prodyšnost a ovladatelnost, ale neposkytnou stejnou ochranu jako chrániče zápěstí na bruslení.

Máte zájem o další chárniče? Podívejte se na naše sady chráničů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky