×
Menu

Freeskating

Co je freeskating a komu je určený?

Freeskating, běžně známý jako freestyle inline bruslení nebo urban bruslení, je styl, který můžeme zařadit někam mezi fitness a aggressive bruslení. Tento konkrétní styl se často provádí ve městech a urban prostředí. Brusle mají tvrdé boty, které odolávají nárazům, a vysoké manžety pro lepší podporu kotníku a ovladatelnost. Freeskates jsou často oblíbené jak pokročilými jezdci, tak začátečníky, kteří s bruslením teprve začínají.

Styly freeskatingu: Urban a slalom

Tyto typy bruslí patří mezi nejuniverzálnější dostupné inline brusle. Nabízejí stejnou mobilitu a rychlost jako rekreační brusle a lze je použít také pro městské bruslení nebo slalomové bruslení.

MĚSTSKÉ BRUSLENÍ

V tomto konkrétním bruslařském stylu mohou freestyle bruslaři používat freeskate buď k jízdě z jednoho místa na druhé, nebo k provádění agresivních triků Při městském bruslení jezdci často dávají přednost kolečkům o rozměrech 90mm až 110mm, protože usnadňují ovládání inline bruslí na některých drsných površích ve městech.

SLALOM BRUSLENÍ

Slalomové bruslení, které se provádí na hladkém povrchu, je vysoce technický styl, ve kterém jezdci provádějí ostré zatáčky a triky mezi stejně vzdálenými kužely. Pokročilí slalomáři také dělají taneční pohyby při projížděním mezi kužely. Pro tuto disciplínu jezdci dají přednost kolečkám o velikosti 76mm, 80mm nebo 84mm, což zaručuje nejlepší manévrovatelnost potřebnou k provádění triků.

Je freeskating to pravé pro vás?

Zda se začít věnovat freestyle bruslení a osvojit si dovednosti pro rychlou jízdu městskými ulicemi, či nikoliv, velmi závisí na tom, kde žijete. I když jsou brusle pro freestyle bruslení skutečně univerzální, nejvíce se vyplatí bruslařům z měst, kde je dostatek širokých hladkých silnic. Předměstské oblasti nebo velká parkoviště jsou pro freestyle bruslení také skvělá prostředí.

I když se považujete spíše za fitness bruslaře, který upřednostňuje dlouhé jízdy na venkově, freeskate brusle vám stále mohou poskytnout skvělý zážitek. Zvláště pokud hledáte brusle, co umí velmi dobře přenášet výkon a dosahují slušných rychlostí.

Chcete se o kolečkových inline bruslích dozvědět více? Podívejte se na našeho průvodce nákupem bruslí: Kupujeme kolečkové brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky