×
Menu

Kupujeme kolečkové brusle

Kolečkové brusle je třeba vybírat podle toho, co od nich očekáváš. Tento přehled různých typů kolečkových bruslí (fitness kolečkové brusle, inline brusle, brusle na rychlobruslení, aggressive brusle, freeskate brusle a trekové brusle) ti poskytne dostatek informací a pomůže ti vybrat perfektní kolečkové brusle, se kterými budeš roky spokojeně jezdit.

Různé typy kolečkových bruslí jsou designované pro specifické účely. Některé jsou perfektní pro běžné rekreační bruslení s cílem si trochu zasportovat na čerstvém vzduchu nebo si dopřát pohodovou jízdu s přáteli (takové jsou například fitnes inline brusle), jiné jsou určené pro zkušenější jezdce a/nebo soutěže (speed, aggressive, freeskate brusle a trekové brusle). Tento průvodce ti poskytne dobrý přehled různých typů bruslí - a další podrobnosti, pokud si klikneš v příslušném odstavci pro víc informací.

Fitness kolečkové brusle / inline brusle

Fitness kolečkové brusle jsou perfektní pro workouty a pohodové volnočasové jízdy. Jelikož jsou pohodlné a prodyšné, jsou perfektní pro krátké i dlouhé tripy. Při fitness inline bruslení si zlepšíš fyzičku a příjemně strávíš svůj volný čas venku s rodinou a nebo přáteli, navíc jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Lze vybírat z mnoha barevných provedení a designů.

Přečti si víc v našem průvodci světem fitness kolečkových bruslí.

Dvouřadé kolečkové brusle / trekové brusle

Některé trekové brusle jsou určené jak pro disco a tanec na bruslích, tak pro běžné bruslení. Jiné modely jsou vhodnější pro fyzický trénink, cesty po městě a delší jízdy. Trekové brusle mají klasický vzhled s dvěma kolečky vepředu a dvěma kolečky vzadu a ve srovnání s inline bruslemi dávají díky širší podešvy (baseplate) lepší pocit stability. Kolečkové brusle se nabízejí v mnoha designech a lze také objevit různé retro verze, které mladším ročníkům připomenou brusle z jejich dětství. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

Přečti si víc v našem průvodci světem kolečkových bruslí.

Brusle na rychlobruslení — speed

Speed brusle na rychlostní bruslení si vybírají zkušení jezdci, kteří se chtějí zaměřit na dosahování vysokých rychlostí. Tento styl se zpravidla jezdí v týmech nebo se pořádají závody v rychlobruslení. Jelikož je pro rychlobruslaře nejdůležitější výkon, speed brusle jsou designovány právě pro tento účel.

Přečti si víc v našem průvodci světem bruslí na rychlobruslení.

Aggressive inline brusle

Pokud chceš trikovat a jezdit v rampě, pak hledáš aggresive inline brusle. Jsou speciálně designované pro skateparky a street a lze s nimi grindovat a skákat přes schody, lavičky, obrubníky a jiné objekty, které ti město nabídne. Aggressive brusle jsou vhodné pro zkušené jezdce.

Přečti si víc v našem průvodci světem aggressive inline bruslí.

Freeskate / urban brusle

Pokud se chceš soustředit na urban skating nebo freestyle slalom, pak bys měl vybrat freeskate brusle. Jsou speciálně zkonstruované tak, aby dokázaly zajet ostré a rychlé zatáčky, které jsou typické pro prostředí města, a také slalom nebo sérii tanečních pohybů. Jsou velmi dobře ovladatelné a obvykle nejsou vybavené brzdou. Freeskate brusle ti také umožní trikovat ve městě. Jsou vhodné pro zkušené jezdce. A pokud vážíš víc než 100 kg a chceš sportovat na bruslích nebo pro zábavu, pak jsou odolnější freeskate brusle lepší volba než fitness brusle.

Přečti si vic v našem průvodci freeskate bruslemi.

Trekové derby brusle

Derby brusle jsou speciálně vyráběné pro roller derby, což je halový týmový kontaktní sport. Kvalitní derby brusle jsou dobře ovladatelné, umí ostré zatáčky a jsou mrštné. Pro roller derby jsou také typické pestrými oděvy hráčů.

Přečti si víc v našem průvodci světem derby bruslí.

Pokud máš jakékoli otázky, neváhej nás kontaktovat.

Související produkty

SkatePro